У Польщі 15 жовтня відбуваються парламентські вибори, під час яких будуть обрані нові члени Сейму та Сенату – нижньої та верхньої палат парламенту. У Сейм буде обрано 460 депутатів та ще 100 представників у Сенат.
Варто зазначити, що це голосування називають найважливішими за десятиліття. OBOZ.UA з’ясував, які політичні сили можуть отримати мандати та як вибори у Польщі вплинуть на відносини з Україною.
Партія “Право та справедливість” є беззаперечним фаворитом і, ймовірно, отримає найбільшу кількість голосів. Представники цієї політсили вже 8 років перебувають при владі та незважаючи на свої ініціативи, які часто викликали дискусії у польському суспільстві, змогли зберегти свій рейтинг. Відповідно до соцопитування, партія має близько 35% підтримки виборців.
Відео дня
До того ж чинний президент Анджей Дуда балотувався саме від цієї сили, що також може зіграти на руку партії “Право та справедливість”.
Конкуруватиме за голоси “Право і справедливість” із центристською політичною силою “Громадянська коаліція”. Партію очолює колишній прем’єр-міністр та ексголова Європейської ради Дональд Туск. Його політсила приблизно на 5% відстає від лідерів передвиборчих перегонів.
Водночас, до парламенту можуть пройти ще три партії. Йдеться про блок “Третій шлях”, який, згідно з соцопитуваннями, може набрати близько 11% голосів. Далі йдуть коаліція лівих партій та ультраправа “Конфедерація свободи та незалежності” з приблизно 10% голосів на кожну. Цікаво, що саме остання партія викликає в українському суспільстві найбільше питань.
Кандидати від “Конфедерації” не соромляться висловлювати антиукраїнську позицію та часто симпатизують керівництву країни-терористу Росії. Відзначилася політики й іншими дивними заявами. Зокрема, у польському парламенті можуть опинитися люди, які заробляють на продажу трав “для лікування” онкологічних захворювань, виступають проти вакцинації та розповідають про “смертельний вплив” п’ятого покоління мобільного зв’язку 5G на людей.
Сандальні деталі про членів антиукраїнської партії у Польщі читайте у матеріалі OBOZ.UA
Однак і з представниками чинної влади в України напередодні виборів також виникли певні непорозуміння. Але незважаючи на загострення у відносинах між Україною та Польщею, політичні аналітики впевнені, що саме партія “Право та справедливість”, ймовірно, продовжить диктувати умови зовнішньої політики. Багато експертів упевнені, що продовження підтримки України залишиться у переліку головних національних інтересів Польщі.
Нагадаємо, колишній уряд Польщі планував віддати в окупацію третину країни у разі нападу Росії. Такий план було затверджено ще 2011 року.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау пояснив, чому відмовився приїжджати в Україну на Раду міністрів ЄС. За його словами, він відхилив запрошення через спад у польсько-українських відносинах.
Як повідомляв OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір балотуватися на президентських виборах в Україні, якщо вони проходитимуть до завершення війни з Росією. Своє рішення глава держави обґрунтував тим, що “не може втекти під час війни”.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
1
0
0
1
0
0
0
26Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com