Україна висловлює прагнення розпочати переговори щодо свого майбутнього членства у Європейському Союзі до кінця поточного року. Крім того, українські дипломатичні місії у різних країнах активно працюють над підготовкою до вступу до НАТО й потребують конкретних гарантій безпеки у цьому процесі. Ці питання було підкреслено як пріоритетні напрями зовнішньої політики України.
Відео дня
Про це повідомив Володимир Зеленський у виступі під час екстреної наради з керівниками дипломатичних установ України, що відбулася у Закарпатській області. Наша держава вже має розпочинати підготовку до саміту НАТО у Вашингтоні.
“Цього року мають відкрити переговори щодо майбутнього членства України в Євросоюзі, й Україна буде до цього готова”, – заявив глава держави.
Він підкреслив, що всі українські дипломати, які діють у столицях різних країн та інститутах Євросоюзу, мають на меті активно сприяти консолідації Європи з метою забезпечення спільної безпеки та прогресу.
“Наприкінці року рішення про початок переговорів щодо вступу нашої держави має бути схвалено Європейською радою, і жодної альтернативи цьому немає”, – наголосив президент.
Президент України Володимир Зеленський заявив про нагальну необхідність розпочати підготовку до саміту НАТО у Вашингтоні з метою просування євроатлантичної інтеграції України. Це передбачає активну взаємодію та обговорення можливості приєднання України до НАТО з партнерами з країн Альянсу. Підготовка до саміту дозволить зміцнити діалог і партнерство між Україною та НАТО, а також визначити конкретні кроки й заходи для забезпечення безпеки та стабільності в регіоні.
“Завдання послів у країнах НАТО – працювати для консолідації всіх столиць Альянсу навколо пріоритетів спільної безпеки. Саме в Україні набувається безпека для нашого континенту й загалом для міжнародного порядку, заснованого на правилах, і це заслуговує на політичне та юридичне визнання всіма нашими союзниками”, – сказав він.
Президент зазначив, що отримання гарантій безпеки для України на шляху до НАТО є не менш важливим завданням. У другій половині поточного року очікується, що пакет гарантій стане більш конкретним. Це означає, що країни-партнери НАТО надаватимуть Україні конкретні зобов’язання щодо забезпечення її безпеки та підтримки на шляху до членства в Альянсі.
“Цього тижня ми розпочинаємо роботу вже над двосторонніми угодами, і першою державою, з якою працюємо, стали США”, – повідомив Володимир Зеленський і наголосив на необхідності подальшої роботи щодо приєднання до документа інших країн.
Окрім того, президент наголосив на важливості продовження політики сусідства, адже у сучасному світі всі вільні демократичні країни потребують добросусідства.
“Ваше завдання – створювати для нашої держави більше добросусідських можливостей. Захищати наші інтереси, але й захищати спільність інтересів із сусідами – з усіма, крім держави-агресора та її сателітів. Україна вміє бути вдячна та вдячна кожній країні, абсолютно всім людям, кожному народу, які нам допомагали. Але і наш внесок у спільну безпеку заслуговує на подяку”, – сказав Володимир Зеленський.
На його думку, Україні потрібні нові прояви солідарності й нові програми співробітництва та довготривалої системної підтримки.
13 липня лідери країн G7 на полях саміту НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію на підтримку України з гарантіями безпеки для нашої держави. Вони передбачають низку двосторонніх зобов’язань безпеки перед Києвом, які мають на меті “побудову України, яка може захистити свою територіальну цілісність зараз і в майбутньому”.
Повний текст декларації оприлюднено на сайті президента України.
Як повідомляв OBOZREVATEL, радник Байдена з держбезпеки Джейк Салліван заявив, що майбутнє України в НАТО, і це не обговорюється. І хоча зараз включити до складу Північноатлантичного альянсу державу, яка веде вітчизняну війну проти загарбників, неможливо, результат буде один.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram каналі Obozrevatel, Threads і Viber. Не ведіться на фейки!
4
0
2
4
0
0
0
19Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com