Зомбі-віруси з Сибіру можуть спровокувати нову страшну пандемію – The Guardian

Вчені знайшли зомбі-віруси у вічній мерзлоті та готуються до нової пандемії. Штами цих “мікробів Мафусаїла” вже були визначені дослідниками.

Відео дня

Про це пише The Guardian. На думку французьких вірусологів, стародавні сибірські віруси можуть вивільнитися через глобальне потепління та викликати спалах невідомих захворювань:

Штами цих “мікробів Мафусаїла” – або вірусів-зомбі, як їх ще називають, – вже були визначені дослідниками, які висловили побоювання, що нова глобальна надзвичайна ситуація може бути спровокована не новою для науки хворобою, а хворобою з далекого минулого.

У результаті вчені почали планувати арктичну мережу моніторингу, яка б виявляла ранні випадки захворювання, викликаного стародавніми мікроорганізмами. Крім того, це забезпечить карантин і кваліфіковану медичну допомогу для інфікованих людей, щоб стримати спалах і не дати інфікованим людям залишити регіон.

“Наразі аналіз загроз пандемії зосереджений на захворюваннях, які можуть виникнути в південних регіонах, а потім поширитися на північ”, – каже генетик Жан-Мішель Клавері з Університету Марселя.

На його думку, досі мало уваги приділялося спалаху, який може виникнути на крайній півночі, а потім поширитися на південь.

“Там є віруси, які можуть заразити людей і викликати новий спалах хвороби”, – додає він.

У 2014 році Клавері очолював групу вчених, які виділили живі віруси в Сибіру та показали, що вони все ще можуть інфікувати одноклітинні організми, навіть попри те, що вони тисячі років були поховані у вічній мерзлоті.

Дослідження, опубліковані у 2023 році, показали існування кількох різних вірусних штамів із семи різних місць у Сибіру та показали, що вони можуть інфікувати культивовані клітини. Вік одного зразка вірусу становив 48 500 років.

“Віруси, які ми виділили, здатні інфікувати лише амеб і не становлять небезпеки для людей”, – сказав Клавері.

“Однак це не означає, що інші віруси з вічної мерзлоти, не можуть викликати захворювання у людей. Наприклад, ми ідентифікували геномні сліди поксвірусів і герпесвірусів, які є відомими патогенами людини”, – підкреслив вчений.

Вічна мерзлота покриває п’яту частину північної півкулі й складається з ґрунту, який тривалий час зберігався при температурі нижче нуля. Вчені виявили, що деякі шари залишалися замороженими протягом сотень тисяч років.

“Вирішальним моментом у вічній мерзлоті є те, що вона холодна, темна і не містить кисню, тому ідеально підходить для збереження біологічного матеріалу”, – сказав Клавері.

Але вічна мерзлота світу змінюється. Верхні шари основних запасів планети – в Канаді, Сибіру та на Алясці – тануть, оскільки зміна клімату непропорційно впливає на Арктику. За словами метеорологів, регіон нагрівається в кілька разів швидше, ніж середні темпи зростання глобального потепління.

Як повідомляв OBOZ.UA, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі обговорили нову можливу пандемію “хвороби X”. Це гіпотетична назва невідомого патогену, здатного викликати епідемію чи пандемію.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоровʼя (ВООЗ) попередили, що вона може призвести до у 20 разів більшої кількості смертельних випадків, ніж пандемія коронавірусу.

Крім того, стало відомо, що в Іспанії в період різдвяних свят різко збільшилася кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, а також грип. Через це кілька регіонів країни оголосили про поновлення деяких карантинних правил.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

10

8

3

10

9

2

4

97Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *