Угода між Росією і КНДР підвищить ядерні ризики в Азії – The Economist

13 серпня російський диктатор Володимир Путін зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином й провів переговори на космодромі “Східний” в Амурській області РФ. Союз Кім Чен Ина з Путіним може не лише змінити хід війни в Україні, але й підвищити ядерні ризики в Азії.

Про це пише The Economist. Британський тижневик проаналізував, чим загрожує поглиблення співпраці між двома диктаторами – Путіним та Кім Чен Ином.

“Це було схоже на сцену з часів Холодної війни. Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зійшов зі свого розкішного бронепоїзда на далекому сході Росії, де його привітав військовий духовий оркестр, перш ніж він вирушив на зустріч з Владіміром Путіним.За трапезою з качиного салату і крабових пельменів під російські вина обидва диктатори піднесли тост за те, що Кім Чен Ин назвав “священною боротьбою” проти західного імперіалізму”, – так видання описує зустріч Путіна з Ким Чен Ином.

Відео дня

The Economist відмічає схожість обох диктаторів та вказує на небезпеки, які несе в собі угода між Росією й КНДР.

“Вони обоє родом з минулого. Кім Чен Ин – онук тирана, нав’язаного Північній Кореї Сталіним. Путін ностальгує за імперським минулим Росії. Проте загроза, яку вони становлять сьогодні, очевидна. Альянс між ними може змінити хід війни в Україні, забезпечивши Росію новим озброєнням, і призвести до ескалації гонки ядерних озброєнь в Азії”, – пише The Economist.

Видання зазначає, що Північна Корея – це екстремальна версія того, на що перетворюється Росія під керівництвом Путіна: мілітаризоване суспільство, відрізане від Заходу, під владою деспота, який не зважає на людське життя.

Та попри бідність й ізоляцію, КНДР має те, чого так потребує Росія – артилерійські снаряди.

Минулого року Росія випустила понад 10 мільйонів снарядів і їхні запаси закінчуються. Північна Корея з її збройними силами радянського зразка має мільйони снарядів на складах і примітивну промислову потужність для виробництва ще більшої кількості.

Видання зазначає, що хоча відсоток відмов снарядів КНДР високий – під час одного обстрілу Південної Кореї у 2010 році 20% не здетонували – для Росії такі снаряди набагато кращі, ніж нічого. До того ж Північна Корея може запропонувати й іншу зброю, наприклад, ракети або гаубиці, зазначається у статті.

При цьому будь-яка угода щодо боєприпасів буде укладена в складний момент контрнаступу України. Наразі Київ принаймні досяг паритету з Москвою в артилерійській війні, причому обидві сторони стикаються з обмеженим постачанням боєприпасів. Але якщо Росія отримає більше боєприпасів, вона зможе ще більше сповільнити просування українських військ і збільшити рівень виснаження в найближчі зимові місяці.

“Північна Корея хоче отримати щось взамін. У 2000-х роках Росія підписала міжнародний режим санкцій, який був накладений на Північну Корею за її незаконну програму створення ядерної зброї. Проте місце проведення зустрічі цього тижня – космодром “Східний” – дало не надто витончений натяк на те, що може статися далі.Кім може вимагати доступу до російських ракетних технологій, які можуть покращити дальність, надійність і гнучкість північнокорейської системи доставки ядерної зброї. Він також може прагнути прибрати до рук російські супутникові та підводні технології”, – йдеться у статті.

The Economist наголошує, що безпосереднім наслідком будь-якої угоди РФ з КНДР може бути не лише ускладнення життя українських солдатів, вона також може в кінцевому підсумку змінити ядерний баланс в Азії. Інші країни регіону, занепокоєні тим, що військовий потенціал північнокорейського режиму покращується, можуть відповісти нарощуванням власних арсеналів.

“Що робити? Одним з непередбачуваних факторів є Китай, який має певний вплив на обидві диктатури. Він не проти тривалої та кривавої війни в Україні у стилі 20-го століття, яка, як він сподівається, розділить Європу й США, але каже, що остерігається розповсюдження ядерної зброї. Угода між Росією і Північною Кореєю перевірить ці заяви”, – зазначає британський тижневик.

Щодо Заходу, то подальші санкції проти Росії чи Північної Кореї не матимуть особливого ефекту, зазначає видання. Натомість Америка має збільшити постачання озброєнь в Україну, щоб допомогти їй захиститися від Росії.

“Вона також повинна оприлюднити те, що їй відомо про збройні угоди між Москвою і Пхеньяном, і підтвердити, що ядерна парасолька Америки захищає її союзників в Азії”, – пише британський тижневик.

Нагадаємо, що 13 вересня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув на своєму бронепоїзді на залізничну станцію космодрому Східний у російське Приамур’я. Після цього почалася його зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним.

Як повідомляв OBOZREVATEL, під час зустрічі з Путіним Кім Чен Ин видав, що Росія “піднялася на священну боротьбу за свій суверенітет”. Північнокорейський лідер також заявив, що Пхеньян підтримує всі рішення Москви.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

3

3

0

1

1

0

1

18Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *