У Туреччині схвалили заявку про приєднання Швеції до НАТО

Парламент Туреччини схвалив заявку Швеції на членство в НАТО. Це сталося у вівторок, 23 січня, після понад півтора року затримок.

Відео дня

Про це повідомляє BNO News. “Парламент Туреччини схвалив членство Швеції в НАТО, залишивши Угорщину єдиною країною, схвалення якої все ще потрібне”, – йдеться в повідомленні.

Із 346 голосів у турецькому парламенті 287 були за членство Швеції в НАТО, 55 – проти, решта утрималася.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон прокоментував голосування щодо НАТО в турецькому парламенті.

“Сьогодні ми на крок ближче до повноправного членства в НАТО. Позитивно, що парламент Туреччини проголосував за схвалення заявки Швеції до НАТО”, – зазначив він.

Тепер президент Реджеп Таїп Ердоган має офіційно ратифікувати заяву Швеції, перш ніж Туреччина загалом схвалить Швецію як члена НАТО. Коли це станеться, поки що незрозуміло.

Додамо, що основна претензія Туреччини до Швеції полягала в тому, що Анкара звинувачувала цю країну в приховуванні членів бойових груп, яких Туреччина вважає терористами. Насамперед ідеться про заборонену в Туреччині Робітничу партію Курдистану.

Схвалення Туреччини залишає Угорщину єдиною країною, яка ще не ратифікувала членство Швеції. Раніше у вівторок прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан натякнув на прогрес, запросивши прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона відвідати країну для переговорів із цього питання.

Швеція подала заявку на вступ до НАТО в травні 2022 року, одночасно з Фінляндією, що стало історичним зрушенням у її безпековій політиці, зумовленим вторгненням Росії в Україну в лютому раніше того ж року.

Як повідомляв OBOZ.UA, у жовтні 2023 року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО. Після цього документ скерували парламенту країни для ратифікації.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

4

4

0

2

2

0

0

75Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *