У Швейцарії пояснили, чому РФ не хочуть бачити на Саміті миру

Росія від початку продемонструвала свою незацікавленість у Саміті миру та робила це публічно, тому їй не надсилали запрошення. Крім того, у Швейцарії також врахували позицію самої України.

Про це сказав міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс у понеділок, 10 червня, під час пресконференції на тему проведення Глобального саміту миру.

“Як ви знаєте, Росію не було запрошено на цьому етапі. З самого початку я завжди підкреслював, що без Росії мирний процес неможливий. Ми завжди були відкриті для того, щоб надіслати їй запрошення. Однак Росія кілька разів, зокрема й публічно, заявляла, що не зацікавлена в участі в цій конференції”, – сказав він.

За словами Ігнаціо Кассіса, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров особисто сказав йому про те, що Росія не зацікавлена у цьому саміті.

“Єдина проблема полягає в тому, що Росія відмовилася заздалегідь, ще до того, як було розіслано запрошення, а також у відсутності інтересу – про що сам міністр закордонних справ Лавров сказав мені в січні, коли заявив, що це буде проукраїнський захід, а не справжня спроба ініціювати мирний процес”, – зазначив глава МЗС Швейцарії.

Міністр також наголосив, що організатори брали до уваги й позицію України з цього приводу. За його словами, у разі запрошення Росії існувала загроза того, що на зустріч щодо мирного врегулювання війни не приїхала б сама Україна.

“Чи ми б не втратили Україну, якби запросили Росію. Тому ми брали це до уваги”, – сказав Кассіс.

Водночас міністр зазначив, що Саміт миру у Бургенштоці – це лише перший крок, який покликаний ініціювати мирний процес. Тому, за його словами, питання полягає “не в тому, чи Росія має бути на борту, а в тому – коли”.

“Ми хочемо, щоб цей процес продовжувався. І ми переконані, що довгострокове рішення вимагатиме участі всіх зацікавлених сторін”, – заявив він.

Кассіс також прокоментував позицію Китаю, нагадавши, що у КНР із самого початку сказали, що не братимуть участь у мирній конференції, якщо вона проходитиме без участі Росії.

Як повідомляв OBOZ.UA, наприкінці травня Китай офіційно заявив, що не братиме участі у Глобальному саміті миру. Мовляв, його проведення не відповідає вимогам Пекіна про те, що у конференції має брати участь представник країни-агресора Росії.

Президент Володимир Зеленський закликав не дати Росії завадити цьому. За його словами, на Саміті миру у Швейцарії, який запланований на 15-16 червня, важливо показати, що весь світ підтримує закінчення війни в Україні.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

49

49

0

48

15

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *