У Норвегії дозволили прямий продаж зброї Україні: що це змінює

Уряд Норвегії ухвалив рішення дозволити прямий продаж Україні зброї та оборонної продукції норвезької оборонної промисловості. Нові правила набули чинності 1 січня 2024 року.

Відео дня

Про це повідомили на офіційному сайті уряду країни. Міністр оборони Берн Арільд Грам зазначив, що така зміна сприятиме “захисту фундаментальних інтересів політики оборони та безпеки Норвегії разом із союзниками”.

Раніше норвезькі виробники зброї та інших військових товарів не могли укладати прямих договорів з українським урядом. У Норвегії діє закон, що забороняє прямий експорт зброї до країн, що воюють. Як зазначено в заяві уряду, цей принцип і надалі діятиме щодо інших можливих країн-імпортерів, за винятком України.

Тепер норвезькі компанії можуть звертатися до МЗС за ліцензією на експорт для прямого продажу зброї та продукції оборонного призначення в Україну.

У МЗС Норвегії наголошують, що експортні ліцензії на прямі продажі видаватимуться лише в індивідуальному порядку. Усі заявки будуть ретельно розглянуті. Контроль, як і раніше, здійснюватиметься в суворих рамках відповідно до норвезьких правил експортного контролю.

Як йдеться в повідомленні, оцінка заявок проводитиметься за такими критеріями:

– прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення може здійснюватися лише українській владі;

– заявки повинні включати документацію та державні гарантії щодо кінцевого використання та кінцевого користувача, а також включати пункт про реекспорт (наступну передачу);

– транспортування та доставка зброї та оборонної продукції повинні здійснюватися за безпечними та налагодженими логістичними маршрутами;

– заявки оцінюються відповідно до норвезьких правил експортного контролю та зобов’язань Норвегії з міжнародного права, включаючи Договір ООН про торгівлю зброєю;

– компанії мають подати заявку на отримання експортної ліцензії у системі електронного ліцензування МЗС.

Як повідомляв OBOZ.UA, 13 грудня глава української держави Володимир Зеленський виступив на спеціальному пленарному засіданні Стортинга Норвегії і зазначив, що Україна має ефективну зброю для боротьби з російськими окупантами на фронті, проте не всю, що необхідна армії. Того, що є, недостатньо, щоб вести війну на умовах свободи, а не на умовах, які нав’язує ворог.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

21

21

2

0

6

1

2

152Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *