“У нас не тільки вороги спільні, а й партнери”: Корнійчук пояснив позицію Ізраїлю щодо України і вказав на перспективи

Ізраїль у перші тижні після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зайняв позицію спостерігача, і лише потім почав надсилати країні гуманітарну допомогу. Перші ізраїльські каски та бронежилети нам передали лише наприкінці літа-2022. Але навіть після цього найвище керівництво Ізраїлю здебільшого ігнорує російсько-українську війну.

Відео дня

Контактів на дипломатичному рівні відбувається дуже мало, визнав посол нашої країни в Ізраїлі Євген Корнійчук. В інтерв’ю порталу “Деталі. Новини Ізраїлю” він нагадав: востаннє діалог на рівні найвищого політичного керівництва стався у 2023 році. Тоді президент Володимир Зеленський провів “хорошу зустріч” у Нью-Йорку (США) з ізраїльським прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху.

“Але, на жаль, це був останній контакт на найвищому рівні. Мені дуже шкода, що такі контакти здійснюються дуже рідко”, – сказав дипломат.

Він заявив, що за два з половиною роки вторгнення РФ йому вдалося отримати засудження війни Росії проти України лише від Яїра Лапіда, коли той був міністром закордонних справ країни.

“Усе. Крапка. А коли міністр [іноземних справ в уряді Нетаніягу] Елі Коен був у Києві, йому організували поїздку до Бучі, Бородянки, до тих передмість Києва, які особливо постраждали. І він виявляв співчуття, але говорив про те, що відбувається, як про стихійне лихо. Того ж вечора ізраїльські журналісти влаштували йому допит із пристрастю: чому він жодного разу не згадав Російську Федерацію?” – розповів Корнійчук.

Наразі цю стіну українці проломити не змогли. Хоча Єрусалим повинен би реагувати на чутливі питання – як, наприклад, святкування Рош ха-Шана, нового року за юдейським календарем, і паломництво до Умані.

Щодо співпраці у військовій сфері, то тут, за словами посла, “позиція вищого ізраїльського керівництва досить суттєво розходиться з позицією звичайних громадян“.

Наші країни могли б обмінюватися досвідом у виробництві та протидії дронам. Більше того, Київ зараз на корпус попереду Єрусалиму в цих питаннях, вважає Корнійчук.

“Також можна говорити про успішну взаємодію наших психологів. Ізраїльтяни з початку широкомасштабної війни підготували, онлайн та офлайн, українських психологів. А після подій 7 жовтня (день масового нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль. – Ред.) уже українці допомагали ізраїльським психологам, оскільки в ізраїльських не було раніше досвіду роботи із зґвалтованими жінками, чоловіками, дітьми… На жаль, наші психологи мали такий досвід. Декілька фондів українських, які працюють на території Польщі та сприяють жертвам сексуального насильства в зонах бойових дій, співпрацювали з ізраїльськими організаціями після 7 жовтня”, – повідомив посол.

Ще одним успішним прикладом нашої взаємодії є співпраця навесні 2024 року, коли Конгрес США розглядав законопроєкт про допомогу Україні й Ізраїлю.

“Наші лобісти у Вашингтоні працювали спільно, і досить ефективно, допомагаючи один одному і домагаючись ухвалення цих законопроєктів у Конгресі”, – зазначив дипломат.

Також ми активно взаємодіємо з міністерством охорони здоров’я Ізраїлю. Ізраїльська сторона допомагала у протезуванні поранених українських воїнів, також запропонувала взяти на лікування деяких українських онкохворих дітей, лікарні яких обстріляла Росія.

Корнійчук запевнив, що старається щосили, але поки не може змінити ситуацію з позицією вищого ізраїльського керівництва. Тісніші зв’язки з Києвом у Єрусалимі не виноситься на порядок денний.

“Хоча, на мій погляд, бойові дії в Україні та в Ізраїлі керуються з тих самих центрів. Ляльковод один, розумієте? Я намагаюся бути максимально дипломатичним у зв’язку з цим, але хотів би ще раз наголосити, що в нас набагато більше можливостей для взаємодії та співпраці, ніж ми використовуємо на сьогоднішній день. І це відбувається не з вини української сторони“, – сказав представник Києва.

У нас не тільки вороги спільні, а й партнери, тому наша взаємодія взагалі заслуговує на стратегічне координування на постійній основі, чого теж, на жаль, не відбувається. Воно проходить через Вашингтон, а прямий канал зв’язку між нами працює дуже погано. У мене це, як у посла, викликає занепокоєння”, – додав Корнійчук.

Як писав OBOZ.UA, президент США Джо Байден до кінця своєї каденції зосередить увагу на двох геополітичних питаннях. Для нього в останні шість місяців президентства пріоритетами стануть Україна й Ізраїль, заявляло раніше видання The Financial Times.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

0

0

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *