У Молдові після масової висилки дипломатів РФ залишаються співробітники, які мають зв’язки у ФСБ – розслідування

У період із липня по серпень поточного року Молдова вислала 45 російських дипломатів та співробітників посольства. Таке рішення було основане на побоюваннях через спроби країни-агресора Росії дестабілізувати ситуацію в країні.

Відео дня

Однак, незважаючи на масове висилання дипломатів, у Молдові залишаються російські співробітники, які мають зв’язки з ФСБ. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Варто зазначити, що перед висилкою дипломатів у Молдові було проведено розслідування, за результатами якого з’ясували, що на даху будівлі російського посольства в Кишиневі розташовані антени, які дозволяють прослуховувати телефонні переговори. Також молдавська влада стурбувалася, що в посольстві часто з’являються співробітники Служби зовнішньої розвідки та російської військової розвідки.

Після масового висилання дипломатів у Кишиневі досі залишаються співробітники, які мають зв’язки з російськими спецслужбами, зокрема, з ФСБ. Журналісти з’ясували, що щонайменше два дипломати мають зв’язки з ФСБ і ще двоє – із російською військовою розвідкою.

У російському посольстві в Кишиневі залишаються лише 10 акредитованих дипломатів, серед них два перші секретарі – Борис Сучілін та Костянтин Зябліков. Згідно з оприлюдненими базами даних, вони мають попередні адреси, пов’язані з ФСБ РФ у Москві.

У Міністерстві закордонних справ Молдови заявили, що уряд зробив кілька рішучих кроків, необхідних для протидії дестабілізуючим діям РФ. Проте країна-агресор досі продовжує впроваджувати в свої європейські посольства персонал, пов’язаний із спецслужбами.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Молдови заявило, що 45 російських дипломатів із сім’ями 14 серпня залишили територію Кишинева, повернувшись до Москви. Усіх співробітників російського посольства, що залишили країну, доставили в аеропорт двома автобусами і кількома легковими автомобілями.

Раніше повідомлялося, що Москва погрожувала Кишиневу погіршенням відносин між країнами. Молдовську владу звинувачують в тому, що тепер громадяни РФ, які перебувають на території Молдови, нібито не зможуть отримувати якісні послуги від посольства.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Молдова розірве підписану в рамках СНД угоду про створення Спільної консультативної комісії з питань роззброєння. У серпні кабінет міністрів схвалив денонсацію цього документа.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

3

1

3

0

1

0

2

16Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *