У МАГАТЕ визнали, що Іран має достатньо урану для виготовлення декількох атомних боєголовок

Іран не тільки прискорює виробництво збагаченого урану, але вже має його достатньо для виробництва зброї. В Міжнародному агентстві з атомної енергії це “викликало занепокоєння”.

Відео дня

Про це повідомляє Bloomberg. Видання цитує голову МАГАТЕ Маріано Гроссі, який сказав, що Іран тепер має достатню кількість високозбагаченого урану для створення кількох атомних боєголовок.

“Це дуже розчаровує. Ми не розуміємо, чому вони не забезпечують необхідної прозорості”, – сказав Гроссі. Вочевидь, мається на увазі перевірка виробництва урану в Ірані, яку ведуть інспектори МАГАТЕ.

В Ірані стверджують, що їх виробництво урану спрямовано на потреби атомної енергетики. Інспекція від МАГАТЕ не виявила перенаправлення запасів урану на зброю. Проте виробництво та зберігання такої великої кількості матеріалу викликає занепокоєння, зазначили в організації.

За даними видання, у грудні Іран потроїв темпи збагачення урану. У червні 2023 року, Тегеран сповільнив темпи виробництва, що стало результатом переговорів між Сполученими Штатами Америки та Іраном. Наразі країна вже має як мінімум 128,3 кг урану.

“Занепокоєння” МАГАТЕ відбувається на тлі зростання регіональної напруги: нагадаємо, що цього тижня Іран запустив ракети по об’єктам в Іраку та Пакистані.

Як повідомляв OBOZ.UA, в США вважають, що Іран має достатньо ресурсів для створення ядерного пристрою. Якщо Тегеран вирішить, що йому потрібна ядерна зброя, то державі може знадобитися для її створення не більше двох тижнів.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

2

0

2

2

1

0

2

17Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *