У Франції пояснили, чи готові відправити свої війська в Україну

Росія не збирається зупинятися у своїй агресії проти сусідніх держав. Тож Європа нині опинилася перед таким самим викликом, як у 1938 році, коли мовчазна згода європейців на окупацію Адольфом Гітлером Судет запустила зворотній відлік до початку Другої світової війни.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне в ефірі France Inter, пише FranceInfo. Він наголосив: Франція має намір залишатися на “правильному боці історії” і не відмовиться від допомоги Україні.

Коментуючи так званий з’їзд “депутатів ПМР”, за підсумками якого сепаратисти молдовського Придністров’я звернулися до РФ за “захистом” через “економічний тиск” з боку Молдови, Сежурне підкреслив: на припинення агресії Росії проти сусідів годі й сподіватися.

“У нас є інформація [згідно з якою] Росія не зупиниться на досягнутому”, — заявив міністр.

Він порівняв сьогодення з періодом, що передував початку Другої світової, зокрема анексію нацистською Німеччиною чехословацьких Судет.

“Ми не можемо опинитися в тому ж періоді, що був у вересні 1938 року, коли ми відмовилися від Чехословаччини заради ефемерного миру”, – наголосив очільник французької дипломатії.

І хай, з точки зору Сежурне, ситуація нині не повністю така сама, однак, вважає він “історія повторюється”.Тому, впевнений посадовець, Європа має засвоїти уроки “судетської кризи” і пам’ятати, що “відступити перед обличчям імперіалістичної влади означає дати їй можливість зробити крок вперед”.

У ході інтерв’ю Сежурне також звинуватив Росію у проведенні “інформаційної атаки на Францію”.

“Проводяться маневри з інформаційної дестабілізації “, – стверджує міністр.

Зокрема, він нагадав виявлене у середині лютого цифрове втручання Росії і “193 неактивних сайтів”, створених для масового поширення проросійського контенту.

Сежурне не має сумнівів у тому, що Росія планує нові інформаційні удари по Франції. За його словами, “триває підготовка до організаціїдезінформації та маніпулювання громадською думкою в контексті громадської думки на тлі виборів до Європарламенту” . Сежурне визнав, що Франція перебуває”в нестабільній ситуації з підготовкою до виборів до Європейського Союзу та Олімпійських ігор”, однак “не дозволить атакувати [свої] державні служби, [свій] транспорт, [свої] лікарні”.

Торкнувся у ході інтерв’ю Сежурне і резонансної заяви президента Франції Еммануеля Макрона про те, що він не виключає, що у майбутньому західні країни змушені будуть відправити в Україну свої війська. За словами міністра закордонних справ Франції, ці заяви сприяють “стратегічній двозначності”, але дозволяють його країні бути “на правильному боці історії”.

При цьому Сежурне заявив, що Париж не надсилатиме “жодних бойових військ” і що “французи не помиратимуть за Україну”.

“Оскільки ми вирішили підтримати Україну, Володимир Путін посилив ядерні погрози Логічно, є форма розгальмування з боку Росії щодо цієї загрози”, – зазначив очільгник французького зовнішньополітичного відомства.

Він підкреслив, що Франція діє у “чітких рамках”, які полягають у тому, щоб “перемогти Росію, не ведучи війни з Росією”, “не давати Росії перемогти, не вступаючи у війну” з Москвою.

За словами посадовця, “рамки, встановлені ​​президентом Республіки, вони нічого не виключають, дозволяють нам надіслати дуже чітке повідомлення Росії, що ми не відмовимося від боротьби пліч-о-пліч з українцями”.

Нагадаємо, раніше Макрон зробив низку заяв щодо розміщення західних військ в Україні та поставки далекобійної зброї. За його словами, західні лідери обговорюють можливу потребу у майбутньому направити в Україну свої війська, консенсусу щодо цього питання наразі немає, однак такого розвитку подій виключати не можна.

Заяви Макрона поспішили спростувати деякі західні лідери, зокрема федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Сам же президент Франції згодом заявив, що свідомо запропонував направити війська в Україну.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

9

9

2

6

4

0

114Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *