У Чехії хочуть продовжити тимчасовий захист для біженців з України до 2025 року: що це означає

Українці, які стали біженцями через повномасштабне вторгнення в нашу країну Росії, можуть отримати можливість продовжити тимчасовий захист у Чехії ще на рік. Тобто до кінця березня 2025 року.

Відео дня

Ця процедура описана у поправці до закону під назвою lex Ukraine. Її чеське МВС надіслало на міжвідомчу процедуру коментування в понеділок, 31 липня, повідомляє ČTK.

Тимчасовий захист дає змогу біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці. Ініціатори заявили, що хід війни поки що не вказує на те, що українці можуть повернутися додому найближчим часом.

На політичному рівні рішення про продовження має бути ухвалене на рівні Європейського Союзу до кінця жовтня.

“Однак щодо тимчасових рамок, то офіційного рішення Ради Європейського Союзу із законодавчою процедурою чекати не доводиться”, – заявили автори поправки.

Як відомо, Чехія з початку війни надала притулок близько пів мільйону біженців з України. Третина з них уже повернулася до рідної країни. Так, станом на 18 червня цього року візи для захисту отримали 344 800 українців, більшість із яких – жінки та діти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Чехії в липні почали виселяти українських біженців, які не можуть самостійно платити за житло та не належать до соціально вразливих категорій. Поки що йдеться про точкові, а не масові виселення. Але в деяких регіонах уже почали розгортати наметові містечка, адже очікується погіршення ситуації.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

0

1

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *