У Ла-Пасі, центрі Болівії, військові країни захопили площу перед будівлею уряду та штурмували президентський палац. Очолював військових генерал Хуан Хосе Суніга, якого президент країни Луїс Арсе за добу до цього звільнив з посади в уряді.
Відео дня
Хуан Хосе Суніга заявив, що збирається “повернути болівійцям батьківщину”, що “військові втомилися від принижень” і того, що “країна біднішає”. Він також оголосив створення нового кабінету міністрів та зазначив, що “країна вимагає” звільнення ув’язненої колишньої президентки країни Жанін Аньєс.
Офіційна столиця держави – місто Сукре, однак резиденція уряду та палац президента перебувають у Ла-Пасі, через що саме це місто називають “головним містом” цієї південноамериканської держави.
Повідомлення з Ла-Паса різняться за змістом: хоча національний мовник та деякі телеканали повідомили, що військові “розблокували центральну площу міста”, інші масмедіа повідомляють, що військові залишаються на місці.
Президент країни Луїс Арсе звернувся до країни та закликав збройні сили поважати демократію. Захоплення площі міста він назвав “дивними рухами деяких підрозділів болівійської армії”. Де перебуває Луїс Арсе, наразі невідомо, проте він активно коментує події у соцмережах.
Колишній глава держави Ево Моралес заявив про спробу військового перевороту. Луїс Арсе повідомив, що призначив нове військове керівництво країни.
“Європейський Союз засуджує будь-які спроби підірвати конституційний порядок у Болівії і повалити демократично обраний уряд та висловлює свою солідарність з урядом і народом Болівії”, – заявив очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель.
Сполучені Штати виявились більш стриманими. Нікого не засуджуючи, вони лише “уважно стежать за ситуацією” і “закликають до спокою та стриманості”.
Експрезидентка Болівії Жанін Аньєс з в’язниці засудила спробу держперевороту. Саме після її засудження й з’явились непідтверджені повідомлення, що військові начебто покидають захоплену площу в Ла-Пасі.
За інформацією DW, генерала Хуана Хосе Сунігу затримала поліція. Йому висунуто звинувачення у збройному повстанні та тероризмі. Також відомо, що президент вийшов до воєначальника, і вони поговорили. Згодом військові почали відходити від президентського палацу, а площу перед ним зайняли прихильники глави держави.
Президент Луїс Арсе назвав дії підрозділів генерала Суніги спробою держперевороту та подякував поліції за те, що “залишилася вірною демократії”. Міністр юстиції Іван Ліма заявив, що прокуратура вимагатиме для Суніги максимального покарання від 15 до 20 років ув’язнення за посягання на демократію та конституцію.
Хоча загальні вибори у Болівії призначені на 2025 рік, у країні вже наростає напруженість. Експрезидент Ево Моралес заявив, що планує балотуватися на президентську посаду в ролі опонента свого колишнього союзника, чинного президента Арсе.
Генерал Суніга заявив, що Моралес не має права балотуватись і що військові готові заарештувати останнього за критику Арсе. Саме після цієї заяви президент і звільнив свого генерала.
Як повідомляв OBOZ.UA, російські військовослужбовці зайняли авіабазу в Нігері, де раніше були розміщені війська США.
Нагадаємо, що військовий переворот у Нігері відбувся у липні 2023 року. Внаслідок перевороту було затримано та ув’язнено президента Мохамеда Базума, а командувач гвардії генерал Абдурагман Чіані оголосив себе лідером правлячої військової хунти.
Економічне співтовариство країн Західної Африки поставило хунті ультиматум: або владу повернуть Базуму, або буде застосована військова сила. Вже у серпні в ЕКОВАС привели в готовність своїх військових. Проте інтервенція, якою хунті погрожували тричі, так і не відбулась.
Проте хунта Нігера звернулася по допомогу до найманців тоді ще живого Пригожина з компанії “Вагнер”. Про причетність російського диктатора Володимира Путіна до перевороту в Нігері більш детально читайте тут.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
2
2
2
2
2
2
20Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com