У Білорусі вирішили змінити воєнну доктрину: у чому ключова особливість

У Білорусі вирішили внести зміни до Воєнної доктрини країни. Її ухвалюватимуть під час Всебілоруських народних зборів.

Відео дня

Про це заявив начальник інформаційно-аналітичного управління генштабу збройних сил республіки Артем Буторін в ефірі телеканалу СТВ. Згідно з оновленою Воєнною доктриною, напад на союзників вважатиметься нападом на саму Білорусь.

Концепцію національної безпеки країни обговорюватимуть та ухвалюватимуть під час Всебілоруських народних зборів. Там займуться розглядом Воєнної доктрини, оскільки минула редакція була ухвалена 7 років тому. Власне, в ній фіксують “колективне ставлення до питань війни та миру”.

Тепер же документ матиме адресний характер, оскільки у ньому окреслять “джерела загроз”. Щоправда, “ворогів там перераховувати не будуть”. Як заявив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін, “Республіка Білорусь до жодного народу не ставиться як до свого ворога незалежно від дій урядів цих держав”.

“Ми у Воєнній доктрині доводимо до міжнародної спільноти наше ставлення, що поява на території нашої країни ядерної зброї є вимушеним заходом. Це захід стратегічного стримування. Тобто вона спрямована на запобігання конфліктам, а не на для досягнення якихось “агресивних” цілей, які нам намагаються приписувати наші опоненти”, – пояснив Буторін.

Крім того, за його словами, у новому документі зберуть усі положення, закріплені у міжнародних договорах, ратифікованих раніше з союзниками Білорусі.

“У Воєнній доктрині збережеться те положення, яке передбачає, що напад на будь-яку союзну нам державу вважатиметься нападом на Республіку Білорусь. Плюс у цьому розділі будуть закріплені основи нашого ставлення до миротворчої діяльності під егідою ООН і ОДКБ. Оскільки ми беремо участь у такій діяльності, тому, щоб юридично закріпити це, правильніше це буде прописати у Воєнній доктрині”, – додав чиновник.

Раніше OBOZ.UA писав про те, що в Білорусі під Гомелем тривала підготовка до будівництва військового містечка для “південного оперативного командування” білоруської армії. Його планують збудувати на базі п’яти покинутих дитячих таборів в урочищі біля села Нова Буда за 40 кілометрів від українського кордону. Йдеться про табори “Чайка”, “Огонек”, “Галактика”, “Литейщик” та “Лесная поляна”.

Раніше ЗМІ писали про те, що будівництво в Гомельській області військового містечка та полігону спонсорується з державної інвестпрограми на 2023-2027 роки. У 2023 році на ці цілі з бюджету було виділено 500 тисяч рублів, у 2024 і 2025 роках мають виділити 10 і 40 мільйонів рублів відповідно.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

3

1

0

3

0

0

0

13Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *