Восьмий день війни в Ізраїлі: ЦАХАЛ ліквідував главу ВПС ХАМАС, США посилили дипломатію

Ранок восьмого дня війни в Ізраїлі ознаменувався заявою ізраїльської армії про ліквідацію чергового високопосадовця ХАМАС: внаслідок нічних авіаударів по сектору Газа загинув Мурад Абу Мурад, голова ВПС угруповання. Тим часом на тлі вимоги ЦАХАЛ щодо евакуації мешканців північної частини сектору Газа на південь анклаву переміщено вже понад 400 тисяч людей.

Поки Ізраїль завдає ударів по Газі та відповідає на обстріл з боку Хезболли, у США включили дипломатію. OBOZ.UA зібрав головні заяви та події навколо палестино-ізраїльського конфлікту на цю годину.

Так, вранці 14 жовтня ЦАХАЛ заявили, що в ході нічного авіаудару по штабу, звідки терористи здійснювали командування своїми повітряними операціями, було ліквідовано високопоставленого члена угруповання ХАМАС Маред Абу-Маред. Він командував військово-повітряними силами ХАМАС і, як стверджують в армії оборони Ізраїлю, “брав велику участь у керівництві терористами під час різанини” , до них входили й нападники, які проникли до Ізраїлю з повітря на дельтапланах.

Відео дня

Усього за ніч, запевняють у ЦАХАЛ, ударів було завдано по десятках об’єктів, що належали терористам, які очолили напад на Ізраїль 7 жовтня.

А у бойовому крилі ХАМАС, у свою чергу, заявили, що обстрілюють Тель-Авів у відповідь на ізраїльські удари по мирних жителях у Газі.

Тим часом офіційний речник ЦАХАЛ Джонатан Корнікус повідомив, що ізраїльські солдати кілька днів перебувають на кордонах із сектором Газа і готові до виконання наказу про початок наземної операції.

“Наша мета дуже ясна. Кінцевим результатом цієї війни є те, що ми ліквідуємо ХАМАС та його військовий потенціал і фундаментально змінимо ситуацію, щоб у ХАМАС більше ніколи не було можливості завдати якихось збитків ізраїльському цивільному населенню або солдатам”, – цитує заяву Корнікуса The Guardian.

У той же час він відзначив посилення напруженості на північному кордоні Ізраїлю. Там бойовики “Хезболли” знову атакували ізраїльські війська. Почали із запуску протитанкової ракети по ізраїльських військових.

“Був короткий бій, і ситуація врешті-решт заспокоїлася. Після цього “Хезболла” направила до Ізраїлю безпілотники, а також випустила ракети “земля-повітря” по ізраїльських літаках… Обидві спроби були успішно припинені ЦАХАЛ, але ситуація на північному кордоні залишається дуже напруженою, і ми дуже уважно стежимо за діяльністю “Хезболли”, маючи додаткові розширені можливості на півночі”, – підкреслив представник ЦАХАЛ.

У відповідь на атаки армія Ізраїлю завдала удару по об’єкту “Хезболли” на півдні Лівану.

Тим часом північній частині сектора Газа вранці 14 жовтня продовжується евакуація цивільного населення після вимоги Ізраїлю залишити північ анклаву протягом 24 годин, озвученої вранці 13 жовтня. Там ЦАХАЛ має намір “посилити військові операції”.

За словами Корнікуса, після висунення вимоги про евакуацію відбулося “значне переміщення палестинського цивільного населення на південь”: люди їхали попри на заклики ХАМАС не залишати своїх будинків. Ці заклики в ЦАХАЛ розцінили як спробу використати “громадянських осіб як живий щит”.

“Ми не намагаємося вбити або поранити мирних жителів”, – наголосив спікер армії оборони Ізраїлю.

Згодом з’явилася інформація про те, що Ізраїль запропонував жителям сектора Гази два маршрути для евакуації. Виїздити їм пропонують у суботу, 14 жовтня, з 10:00 до 16:00 по двох шосе, Далдул та Аль-Сана. Представник ЦАХАЛ Авіхая Адраї запевнив, що упродовж цього часу пересуватися по вказаних маршрутах можна буде абсолютно безпечно.

Насамперед закликають залишити свої домівки жителів двох міст, Бейт-Хануна та Хан-Юніса, які можуть стати першими цілями ізраїльської наземної операції.

Загалом на півночі сектора Гази, звідки на вимогу Ізраїлю мають виїхати мирні жителі, мешкає близько мільйона людей. Ще до висування ультиматуму про евакуацію, за даними ООН, свої будинки залишили понад 423 тисячі людей.

На цьому тлі, як пише CNN, США вже кілька днів ведуть переговори з урядом Єгипту про відкриття переходу Рафах для американців та громадян інших країн, які застрягли в секторі Газа, щоб вони могли залишити зону бойових дій. І, судячи з листів, розісланих дипломатами американцям палестинського походження в Газі, деякі домовленості могли бути досягнуті. У повідомленнях зазначено, що в суботу, 14 жовтня, контрольно-пропускний пункт Рафах “може бути відкритий”, а охочі матимуть можливість евакуюватися до Єгипту.

“Ми підтримуємо безпечний прохід для цивільних осіб. Ми працюємо з нашими ізраїльськими та єгипетськими партнерами над створенням безпечного гуманітарного коридору як для жителів Гази, які намагаються врятуватися від війни, так і для забезпечення того, щоб гуманітарна допомога доходила до тих, хто її потребує території”, – пояснили журналістам у Держдепі США, додавши, що переговори з “єгипетськими та ізраїльськими колегами” з цього приводу тривають.

Президент США Джо Байден 13 жовтня заявив, що доручив своїй команді працювати з урядами Ізраїлю, Єгипту, Йорданії та інших арабських країн, а також з Організацією Об’єднаних Націй, щоб збільшити обсяг гуманітарної допомоги тим, хто постраждав від війни.

“Ми не можемо упускати з уваги той факт, що переважній більшості палестинців нічого робити з ХАМАС… І в результаті вони теж страждають”, – зазначив президент США.

Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен продовжує “турне” країнами на Близькому Сході. За останні два дні Блінкен відвідав Ізраїль, Йорданію, Катар і Бахрейн, а тепер він прибув до Саудівської Аравії.

Блінкен вирушив на Близький Схід, оскільки в США вирішили максимально задіяти дипломатію, щоб сформувати коаліцію проти ХАМАС, не дати втрутитися в конфлікт третім силам і спробувати звільнити заручників.

14 жовтня ЦАХАЛ уточнили дані про кількість мирних жителів, захоплених бойовиками як заручників та вивезених у сектор Газа: йдеться про понад 120 осіб.

На ранок 14 жовтня в Ізраїлі заявили, що кількість жертв атаки терористів 7 жовтня зросла до 1 300 людей. Більшість із них були мирними жителями, серед загиблих були також громадяни інших країн.

У секторі Газа відзначають, що внаслідок ударів Ізраїлю загинули близько 1 900 людей.

Раніше прокурор Міжнародного карного суду Карім Хан заявив, що військові злочини ХАМАС в Ізраїлі підпадають під юрисдикцію суду в Гаазі.

“Якщо є докази того, що палестинці, чи то ХАМАС, бригади Аль-Кудс чи озброєне крило ХАМАС, чи будь-яка інша особа чи будь-який інший громадянин будь-якої іншої держави-учасниці, вчинили злочини. Так, у нас є юрисдикція, де б вони не були скоєні, зокрема, на території Ізраїлю”, – зазначив прокурор МКС.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

4

4

0

1

1

1

1

18Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *