Вартість проєкту – €2,5 млрд: у Румунії будують найбільшу базу НАТО в Європі

На території Румунії почали будувати найбільшу базу НАТО в Європі, вартість будівництва якої становить €2,5 мільярда. Військовий об’єкт передбачає розширення вже наявної авіабази Mihail Kogălniceanu до розміру невеликого міста периметром 30 кілометрів.

Там зможуть постійно проживати до 10 тисяч натовських військовослужбовців і членів їхніх сімей, для яких буде передбачено відповідну інфраструктуру. Про це повідомляє видання Еuronews.

Зазначається, що проєкт включає злітно-посадкові смуги, збройові платформи, ангари для військових літаків, а також школи, дитячі садки, магазини й лікарню. Роботи розпочалися з базової інфраструктури, тобто під’їзних доріг та електромережі, й незабаром розпочнеться будівництво нової злітно-посадкової смуги, паралельної існуючій. Передбачається, що їх з’єднають, а в східній частині розмістять розвинену інфраструктуру аеропорту з новими доріжками, парковками і можливостями для різних типів літаків.

“Ангари для технічного обслуговування, склади палива, боєприпаси, обладнання, авіаційні технічні матеріали, тренажерні зали, заклади харчування, житлові приміщення – все необхідне для підтримки роботи та виконання завдань бази такого розміру”, – сказав командир 57-ї авіабази Ніколає Крецу.

Видання наголосило, що роботи з розширення йдуть повним ходом, але після завершення ця база в окрузі Констанца, на яку уряд виділив €2,5 млрд, стане найбільшим і найважливішим об’єктом НАТО в Європі.

Журналісти вважають, що вона перевершить аналогічну базу Rammstein у Німеччині та зможе вмістити понад 10 тисяч солдатів, які зможуть приїжджати сюди зі своїми сім’ями. 

“У новому геополітичному контексті, коли на кордоні йде війна, розвиток бази в такий спосіб посилює східний фланг НАТО. База займатиме площу близько 2800 гектарів загальним периметром 30 кілометрів і зможе розмістити бойові можливості будь-якого типу”, – йдеться у публікації.

Ніколає Крецу додав, що на 57-й авіабазі вони проєктують необхідну інфраструктуру, щоб мати можливість приймати та підтримувати наземні сили, спеціальні операції або будь-який інший тип військового потенціалу, який необхідний для реагування на безпекову ситуацію.

Нині на існуючій базі Mihail Kogălniceanu розміщується близько 5000 військовослужбовців, більшість із яких – американські солдати.

Як повідомляв OBOZ.UA, торік у вересні будівництво військової бази НАТО анонсували в Болгарії. У Міноборони країни, яка є членом Північноатлантичного альянсу, заявили, що йдеться про зведення казарм та приміщень для зберігання техніки, а також створення розгалуженої дорожньої мережі.

Цьогоріч 4 березня в Албанії офіційно відкрили після модернізації авіабазу Кучова, з якої зробили сучасний центр для майбутніх повітряних операцій НАТО. Вона стала першою натовською авіабазою на Західних Балканах. 

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

10

10

0

3

2

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *