“Важко уявити”: посол Польщі зробив нову заяву щодо можливості повернення до України чоловіків призовного віку

Посол Польщі в Україні Ярослав Гузи заявив, що Варшава навряд чи спрятиме в поверненні українських чоловіків призовного віку силою. Він очікує, що дискусія з цього питання триватиме між країнами Євросоюзу.

Відповідну заяву Гузи зробив в інтерв’ю “Укрінформу”. “Досить важко уявити, що польська влада повертатиме чоловіків призовного віку в Україну силою. Такого не станеться. Німеччина вже заявила, що такі чоловіки можуть залишатися, навіть якщо у них немає дійсних проїзних документів. Я очікую, що також триватиме дискусія і між країнами ЄС”, – сказав посол Польщі.

Він додав, що на цей момент в уряді країни немає єдиної позиції щодо того, чи допомогати Україні повернути військовозобов’язаних.

За словами Гузи, Польща перебуває в іншому становищі, ніж деякі країни Заходу, бо на її території наразі проживають мільйони українців.

Дипломат зазначив, що на практиці не всі люди готові захищати свою країну зі зброєю в руках.

“Пам’ятаю, як на початку повної масштабної війни багато українських чоловіків поверталися в Україну. Але я розумію, що всі добровольці вже це зробили. Можливо, допоможуть якісь стимули”, – сказав Гузи.

На його думку, служба у війську в нинішніх обставинах є обов’язком.

“Але моя особиста думка не означає, що я радив би комусь примушувати воювати тих, хто не хоче повертатися в Україну”, – сказав він.

2

0

1

2

0

0

10Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *