В ОБСЄ заявили, що не хочуть виганяти Росію через юридичні і політичні причини

У Північній Македонії, яка останній рік головувала в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, заявили, що країна-агресор Росія не буде вигнана із цієї структури. Дискусія щодо того, чи варто виключати РФ через порушення нею основних принципів та зобов’язань ОБСЄ, йшла, проте вона вичерпана “принаймні до цього моменту”.

Відео дня

З такою заявою виступив голова міністерства закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі у п’ятницю, 1 грудня, передає “Радіо Свобода”. Він зазначив, що під час цих дискусій було два аргументи проти того, щоб вигнати Москву – політичний та юридичний.

Щодо юридичного аспекту, то, як сказав Османі, йдеться про нібито неможливість використовувати правило “консенсусу мінус один” через брак політичної волі. За його словами, цей принцип використали 1992 року, коли вигнали Югославію, проте зараз він нібито не працюватиме.

“Вважаємо, що цей принцип не працюватиме, оскільки в ОБСЄ є різні думки. Тут я переходжу до політичного аргументу, коли деякі країни вважають, що організація була створена як платформа для діалогу між державами різних поглядів”, – наголосив політик.

Він додав, що ОБСЄ – це не платформа для країн-однодумців. Її мета, за словами Османі, “відвести держави від їхньої думки шляхом спільної взаємодії до безпеки для забезпечення миру та стабільності”.

Водночас глава МЗС Мальти, яка переймає головування в ОБСЄ, Ян Бордж прямо не відповів на запитання, чи запрошуватиме країна представників держави-агресора Росії на наступні зустрічі.

Як повідомляв OBOZ.UA, Росія погодилася на тимчасове призначення керівних осіб в ОБСЄ. Раніше РФ блокувала повноцінне обрання чотирьох ключових чиновників, що залишало організацію без легітимного керівництва.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

4

0

4

1

0

0

3

6Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *