В ISW попередили, що поглиблення співпраці РФ та Китаю може вплинути на війну в Україні

Китай та Росія продовжують поглиблювати відносини між двома країнами. Зокрема, до РФ 12 вересня для переговорів із російським президентом Володимиром Путіним прибув віце-прем’єр КНР Чжан Гоцин.

Згідно з офіційними повідомленнями, в ході переговорів йшлося про “поглиблення взаємовигідного співробітництва”, але з огляду на зв’язки китайського віце-прем’єра з оборонним сектором Китаю, ця співпраця може бути пов’язана з наданням військової підтримки Росії з боку КНР. А це може вплинути на військові дії в Україні, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

В ISW зазначили, що 12 вересня під час Східного економічного форуму у російському Владивостоці відбулася зустріч Путіна та Чжан Гоцина. Вона, згідно з офіційними заявами, була присвячена “поліпшенню китайсько-російських економічних відносин”.

Відео дня

Публічно обидві сторони зробили низку протокольних заяв. Зокрема, Путін заявив, що у 2023 році тривало нарощування обсягів торгівлі між КНР та РФ. За словами російського диктатора, до кінця року двостороння торгівля може сягнути 200 млрд доларів.

Чжан, у свою чергу, заявив, що Китай готовий “поглиблювати взаємовигідну співпрацю” з Росією.

При цьому, зазначили аналітики ISW, сферою діяльності Чжана є передовий виробничий сектор Китаю, який відіграв ключову роль у досягненні мети Сі Цзіньпіна щодо самозабезпеченості виробництва після 20-го з’їзду партії у жовтні 2022 року. До того ж, віце-прем’єр КНР має тісні зв’язки з китайською “оборонкою”, що дозволяє припустити, що непублічно на переговорах йшлося саме про надання Китаєм військової допомоги РФ.

“Раніше Чжан пропрацював понад двадцять років у NORINCO, яка є провідною китайською державною компанією з виробництва та продажу оборонної продукції. Його професійний досвід і нинішні обов’язки дозволяють припустити, що збільшення обсягу китайсько-російської торгівлі буде пов’язане з товарами для підтримки російських військових зусиль в Україні “, – вважають аналітики.

Вони також зазначили, що китайська влада в 2023 році надавала Росії військову допомогу, таку як гвинтівки та бездимний порох.

Крім того, як повідомлялося раніше, за даними ЗМІ , Китай поряд з ОАЕ і Туреччиною допомагає Росії купувати санкційні деталі для літаків.

Нагадаємо, раніше у ISW проаналізували ситуацію на полі бою в Україні. Аналітики зазначили, що останніми днями Сили оборони форсують Дніпро у Херсонській області, а у росіян погіршилося становище на південному фланзі біля Бахмута після  успіхів українських воїнів.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber . Не ведіться на фейки!

5

5

3

3

0

0

0

30Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *