Тільки зараз? Молдова розірвала угоду про партнерство з російською ФСБ

Молдова офіційно розірвала співпрацю своєї Служби інформації та безпеки (СІБ) із Федеральною службою безпеки (ФСБ) Російської Федерації. Юридично денонсація угоди відбулася 31 липня 2023 року.

Відео дня

Однак, як заявляється, “відносини співпраці” між відомствами фактично були припинені ще 24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Про це пресслужба повідомила на офіційному сайті СІБ.

Після 24 лютого 2022-го домовленості між відомствами двох країн “не мали практичного застосування й були по суті нефункціональними”.

Невідповідність положень цих угод національним інтересам і безпеці Республіки Молдова аргументує процес денонсації, ініційований Службою інформації та безпеки”, – заявили в Кишиневі.

Там визнали, що деякі положення угод, підписаних у 1994 році, “являли собою юридичні обмовки, на які посилалася Російська Федерація, щоб аргументувати присутність представників російських спецслужб у районі лівобережжя Дністра Республіки Молдова”.

У Службі інформації та безпеки Молдови заявили, що не підтримують зовнішні партнерські відносини з аналогічними структурами інших держав,  які явно зневажають законодавство й діють на шкоду національній безпеці, здійснюють підривну діяльність проти Республіки Молдова“.

Як писав OBOZREVATEL:

– У сусідній з Україною Молдові ще на 60 днів планують продовжити надзвичайний стан, який було запроваджено 24 лютого 2022-го.

– Президентка країни Майя Санду раніше заявила, що Росія задумувала влаштувати державний переворот у Молдові, щоб скинути владу, яка обрала проєвропейський курс. Плани агресора провалилися, але це не означає, що Москва не піде на нові спроби розхитати ситуацію.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

6

6

1

3

2

0

0

14Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *