США внесли Росію та її союзників до списку країн-спонсорів торгівлі людьми – Держдеп

Сполучені Штати Америки включили до списку країн-спонсорів торгівлі людьми Росію та Білорусь. Загалом у оприлюдненому у рамках звіту про торгівлю людьми за 2024 рік переліку вказано 13 країн, щодо учаасті яких у такому серйозному злочині є документальні підтвердження.

Відео дня

Про це заявили у пресслужбі Держдепартаменту США. Щодо Росії, особливе занепокоєння авторів звіту викликає те, що російські окупанти використовують дітей у воєнних цілях:  ними загарбники прикриваються як живим щитом, перетворюють на інформаторів або примушують до військового обов’язку.

На сайті американського уряду було опубліковано звіт про торгівлю людьми у світі за 2024 рік, складений фахівцями Управління моніторингу та боротьби з торгівлею людьми. У ньому названі країни, які практикують такі ганебні злочини.

“Звіт охоплює наступні 13 країн, у яких документально підтверджено “політику або схему” торгівлі людьми, торгівлі людьми в рамках фінансованих урядом програм, примусової праці в пов’язаних з урядом медичних службах або інших секторах, сексуального рабства в урядових таборах, а також працевлаштування або вербування дітей-солдатів”, – зазначено у повідомленні.

До списку включили Росію та Білорусь. “Компанію” їм склали такі держави, як:

 • Афганістан;
 • Бірма;
 • Китай;
 • Куба;
 • Еритрея;
 • Іран;
 • КНДР;
 • Південний Судан;
 • Судан;
 • Сирія;
 • Туркменістан.

При цьому у США відзначають низку тривожних тенденцій щодо Росії. На цьому у ході брифінгу наголосила посол держави з особливих доручень з моніторингу та боротьби з торгівлею людьми Сінді Даєр, яка презентувала звіт.

“Ми відстежуємо низку тривожних тенденцій у випадку Росії, які викликають занепокоєння. Очевидно, що однією з них є війна Росії проти України і більша вразливість біженців, які тікають від цієї війни, особливо жінок і дітей. Це те, на що ми звертаємо особливу увагу у звіті про торгівлю людьми”, – зазначила вона.

За словами Даєр, Держдеп реалізує програми допомоги Україні у протидії загрозам, пов’язанми з торгівлею людьми у світі. Таку ж допомогу від США отримують і країни Східної Європи, що приймають значну кількість українських біженців, що втікають від війни.

Особливо непокоять Держдеп дані щодо того, як російські окупанти в Україні поводяться з дітьми.

“Ми також уважно стежимо за російськими військами, зокрема за використанням дітей у військових цілях в Україні. Ми помітили, що надходять повідомлення про те, що дітей змушують виконувати військовий обов’язок, а також служити інформаторами і живими щитами”, – зауважила посол США з особливих доручень з моніторингу та боротьби з торгівлею людьми.

За її словами, усі викрадені Росією українські діти піддаються “надзвичайному ризику торівлі людьми”, тож усі вони мають повернутися на батьківщину, до своїх родин.

Окрім того, як серйозну проблему Держдеп оцінює вербування Росією найманців для війни проти України, яких держава-агресорка вишукує в інших країнах – вдаючись при цьому до примусу, обману, а подекуди й до сили.

“Звіти вказують на те, що російська влада, її посередники, приватні військові компанії та пов’язані з Росією сили використовують примус, обман і, можливо, силу для вербування іноземних громадян. Ми знаємо, що багато країн фактично припинили видачу віз, отже їхні громадяни навіть не можуть поїхати до Росії через цю конкретну проблему”, – заявила Даєр.

На включення Росії та Білорусі до переліку країн-спонсорів торгівлі людьми відреагував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Він наголосив: те, що РФ систематично здійснює такі злочини, подиву не викликає. Адже держава-агресорка порушує права людини в Україні вже впродовж 10 років, від початку війни проти України у 2014 році.

“Однак такі списки, засудження дій Росії іншими державами, може врешті-решт мати потужний результат у питанні припинення злочинів і притягнення винних до відповідальності”, – підкреслив він.

Нагадаємо, раніше цього ж дня, 25 червня, стало відомо, що Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова.  Їм висунуто звинувачення в ударах по мирному населенню,  цивільних об’єктах та енергетиці України. Обидва російських високопосадовця, на думку МКС, несуть індивідуальну відповідальність за ці воєнні злочини, скоєні підлеглими.

Окрім того, повідомлялося, що Україна виграла справу проти Росії щодо Криму в Європейському суді з прав людини.  ЄСПЛ визнав, що український уряд довів існування систематичних порушень прав громадян України від початку окупації Криму у лютому 2014 року.

Судді ЄСПЛ одноголосно встановили, що Росія реалізує адміністративну практику жорстокого поводження та незаконних затримань людей, незаконного поширення російського законодавства, примусової зміни українського громадянства на російське, систематичних масових обшуків та примусового переміщення на територію РФ засуджених.

Також у суді було доведено, що Росія на Кримському півострові здійснює напади та переслідування релігійних лідерів, які не належать до РПЦ, закриття неросійських медіа, зокрема українських та кримськотатарських телеканалів. Щоденною реальністю для окупованого Криму стали також постійні переслідування та напади на журналістів, заборона мирних зборів та протестів, напади та переслідування їх організаторів, експропріація приватного майна.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

12

12

0

6

1

0

020Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *