США домовляються з Туреччиною щодо закупівлі тротилу для збільшення виробництва артснарядів

Поширити Джерело:  Bloomberg

Постачання вибухових речовин із Туреччини будуть мати вирішальне значення для виробництва боєприпасів калібру 155-м у США.

Турецький тротил потроїть виробництво артснарядів у США

США ведуть переговори про збільшення закупівель вибухових речовин у Туреччині для нарощування виробництва артилерійських снарядів, оскільки союзники намагаються доставити вкрай необхідні боєприпаси в Україну.

Про це пише Bloomberg з посиланням на чиновників, знайомих з ходом переговорів.

Зазначається, що турецькі поставки тринітротолуолу , відомого як тротил, та нітрогуанідину, який використовується як пальне, будуть мати вирішальне значення для виробництва боєприпасів калібру 155-мм за стандартами НАТО — потенційно потроять виробництво.

За словами журналістів, дворічна війна в Україні спровокувала сплеск світового попиту на боєприпаси, а західні союзники намагаються постачати їх Києву, поповнюючи власні виснажені запаси. Сплеск попиту призвів до відставання у виконанні світових замовлень і створив навантаження на оборонні ланцюги постачання, особливо на такі компоненти, як тротил.

Водночас Туреччина вже на шляху до того, щоб стати найбільшим продавцем артилерійських снарядів до США вже цього року.

У статті вказано, що укладення угоди з Анкарою також оголює крихкий баланс між союзниками по НАТО, відносини між якими загострилися через російське вторгнення і багатомісячну блокаду Туреччиною вступу Швеції до альянсу.

Президент Реджеп Таїп Ердоган планує відвідати Білий дім 9 травня вперше з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена, оскільки обидва лідери налагоджують військові зв'язки. Схвалення Туреччиною членства Швеції в НАТО цього року розчистило шлях для Вашингтона до підписання угоди про продаж Анкарі американських військових літаків F-16, ракет і бомб на суму 23 млрд дол.

Поширити

Партнерство у виробництві боєприпасів буде побудоване на цьому: наприкінці лютого Пентагон повідомив, що уклав контракт з General Dynamics Ordnance and Tactical Systems на будівництво трьох ліній з виробництва металевих частин 155-мм снарядів в Техасі, в тому числі з турецькими субпідрядниками. Запуск заводу в Мескіті, штат Техас, запланований на червень.

Очікується, що виробничі лінії турецької оборонної компанії Repkon вироблятимуть близько 30% усіх 155-мм артилерійських снарядів американського виробництва до 2025 року. Крім того, Міністерство оборони закупило 116 000 боєприпасів у турецької компанії Arca Defense з поставкою цього року, і найближчим часом очікуються подальші закупівлі.

Зусилля США і Європи є частиною гонки, щоб наздогнати Москву, чия військова машина дозволила їй виробити або закупити, за деякими оцінками, 4 млн боєприпасів цього року. На противагу цьому, ЄС планує потроїти виробництво артилерійських снарядів до приблизно 1,4 млн одиниць.

Попит на зброю у світі росте

Німецький виробник танкових запчастин Renk повідомив про рекордно високу кількість замовлень.

Баварський виробник коробок передач і трансмісій для танків і фрегатів, 70% доходів якого припадає на військові замовлення, повідомив, про ріст замовлень у 2023 році майже на третину, до 1,3 млрд євро.

Поширити

Європейський Союз виділив німецькому оборонному концерну Rheinmetall, який хоче побудувати завод в Україні, понад 130 млн євро фінансування для збільшення виробництва боєприпасів.

Скільки снарядів може отримати Україна?

З заявою з цього приводу виступив шеф чеської дипломатії Ян Ліпавський.

Він звернув увагу на те, що очолювана Прагою ініціатива, яка передбачає закупівлю близько 800 тис снарядів за межами Євросоюзу, має успіхи, а також набирає обертів.

Ми можемо зробити набагато більше, ніж спочатку оголошена кількість (у 800 тисяч — ред.), — сказав Ліпавський, назвавши як потенційний обсяг 1,5 млн снарядів.

Глава МЗС Чехії також наголосив, що ініціатива його країни сама по собі не буде достатньою для підтримки України.

Що також важливо розуміти, фінансування перших постачань треба розпочати до того, як відправлять вантажі.

Поширити

Источник: online.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *