Спікерка Сейму Латвії: Росія – гірша за рак, її щупальця поширюються по всьому світу

Спікерка Сейму Латвії Дайга Міеріня назвала Росію “гіршою за рак” і підкреслила, що її “щупальця” розповзлися по всьому світу. Захід має чітко усвідомити реальність загрози розширення російської агресії поза межі України та посилити допомогу українському війську й народові. 

Відео дня

Стосується це як фінансової, так і, насамперед, військової підтримки. Про це вона заявила в інтерв’ю “Голосу Америки”.

У розмові з  кореспонденткою видання спікерка парламенту Латвії  розповіла, що разом з колегами з Литви та Естонії вони переконували американських законодавців у тому, що необхідно терміново відновити військову підтримку України. Поки США та інші західні держави зволікають, в Україні на полі бою та у мирних містах та селах продовжують гинути люди.

І, за словами Міеріні, в американському Конгресі вона побачила розуміння необхідності якнайшвидше та спільними зусиллями зупинити війну Росії проти України.

“Україна бореться за те, щоб у нас було мирне життя, щоб наші діти ходили до школи і навчалися там, щоб ми ходили на роботу і займалися своїми справами. Українці платять високу ціну, щоб ми мали ці можливості. І тому хочу наголосити, що війна за Україну — це боротьба за мир у всьому світі”, — зазначила Міеріня.

Вона підкреслила, що ухваленого ЄС фінансування для України у розмірі 50 млрд євро – замало. Європа має нарощувати допомогу, зокрема, військову.

“Багато великих європейських країн активізувалися та змінили своє ставлення. Якщо нещодавно ми бачили певні сумніви, чи варто відправляти в Україну ракети чи іншу зброю, то зараз риторика змінилася. Зрозуміло, що для досягнення результату нам потрібні рішучі, швидкі дії”, — переконана Міеріня.

Серед першочергових кроків, які мають зійснити європейські країни, спікерка Сейму Латвії назвала нарощування виробництва зброї і насамперед – боєприпасів калібру 155 мм, дефіцит яких нині гостро відчувають українські воїни.

Інший вектор діяльності – посилення санкційного тиску. Зокрема, запровадження обмежень, які у кінцевому підсумку допоможуть притягти росіян до відповідальності за скоєні проти України воєнні злочини. Також Міеріня переконана у необхідності конфіскації російських активів з подальшим їх спрямуванням на відбудову України.

Одним з основних завдань, які ставила перед собою делегація посадовців країн Балтії під час візиту до Вашингтону, Міеріня назвала донесення до американців усвідомлення реальності розширення російської агресії поза межі України.

“Ми вже багато років попереджаємо країни Європи та інші країни світу, що Росія становить загрозу агресії. Путін завжди використовував силу для досягнення своїх цілей”, — пояснила спікерка.

Бездіяльність світу після того, як Росія влаштувала війну у Чечні, вторглася у Грузію та анексувала український Крим, призвела до виникнення у агресора відчуття, що йому дозволено диктувати світовий порядок.

І покласти край нахабству та безкарності Росії може лише справедливе покарання для агресора за скоєне.

“З кожною наступною атакою популярність Путіна зростала. І Путін відчув, що він може досягти того, чого хоче, за допомогою сили. Нам потрібно притягнути Росію до відповідальності за її дії” — впевнена спікерка латвійського сейму.

У ході зустрічей у Конгресі делегати країн Балтії розповідали про те, як Росія свого часу окуповувала їхні держави, провадячи там політику геноциду та русифікації. Спогади про пережите у нещодавньому минулому живі у народів цих країн. І вони продовжать нагадувати світові про те, що робила і те, що може зробити Росія.

“Росію порівнюють із раковою хворобою, але ми впевнені, що Росія — гірша за рак. Щупальця РФ поширюються по всьому світу. Громадяни Росії живуть скрізь і поширюють хаос. Вони намагаються підважити демократії. Якщо ми не зупинимо Росію, вона буде продовжувати повторювати ці речі знову і знову, і не лише в Балтії, але й деінде” — наголосила Міеріня.

За її словами, на тлі зростання загрози з боку РФ  Латвія планує збільшити оборонні витрати до 3% ВВП до 2027 року. Також країна веде боротьбу з російською пропагандою.

“Вони знають, як проникнути в будь-яку країну. Вони вміють продавати хаос. І використовують російськомовне населення в усьому світі для поширення свого впливу, для впливу на внутрішню політику”, — зазначила Міеріня.

У рамках протидії російському впливу латвійський уряд заборонив російську пропаганду на телебаченні, анулював дозвіл на проживання підозрілих осіб, і ухвалив закон, згідно з яким кожна особа, яка працює в державному управлінні в Латвії, має бути лояльною до країни. І боротьба в інформаційній війні, яка вже точиться, триває.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсбергіс заявив, що Європейський союз не може допустити військових здобутків для кремлівського диктатора Володимира Путіна. У зв’язку з цим, переконаний він, ЄС має надавати Україні подальшу військову допомогу для боротьби з агресором.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

27

27

2

5

6

2

4

32Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *