Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто розкритикував запроваджені Євросоюзом санкції проти Росії через її напад на Україну і закликав їхніх ініціаторів піти у відставку. На його думку, через них європейська економіка наблизилася до рецесії.
Відео дня
Про це Сійярто заявив у четвер, 17 листопада, виступаючи у Будапешті, пише угорське видання Magyar Hírlap. Він виступив категорично проти нових санкцій щодо Росії, назвавши їх неефективними.
“ЄС хоче нових санкцій лише для того, щоб якимось чином виправдати власні помилкові рішення, які завдають шкоди. Тому що визнати, що санкції є глухим кутом, означало б шукати відповідальних за них”, – заявив очільник МЗС Угорщини.
Він зазначив, що санкції не повинні ставити під загрозу енергопостачання Угорщини, яка купує газ у Росії, тому що без нього фізично неможливо вирішити питання газопостачання країни. На його думку, інтереси Угорщини повинні бути захищені під час переговорів про будь-який пакет санкцій.
“Після початку війни було зрозуміло, що ЄС має дати якусь відповідь, але запровадивши санкції він дав найгіршу відповідь. Брюссель обіцяв, що санкції поставлять російську економіку на коліна і тим самим сприятимуть якнайшвидшому завершенню війни. Однак наразі видно, що жорстока війна продовжує тривати, а європейська економіка рухається до рецесії”, – вважає Петер Сійярто.
Він заявив, що лідери, які підтримали санкції, повинні визнати, що саме через них європейська економіка наблизилася до рецесії, і піти у відставку. На його думку, це була б нормальна реакція тих, хто завдав шкоди Європі запровадженням санкцій.
Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що у жовтні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що лобіюватиме перед лідерами ЄС зняття санкцій проти Росії.
Паралельним курсом очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не долучатиметься до спільного пакета допомоги Україні від Європейського Союзу на 18 мільярдів євро, який мають невдовзі презентувати.
Між тим, Європейський Союз готує 9-й пакет санкцій проти Росії та Білорусі, який представити вже наприкінці листопада. В рамках цього пакету ЄС готовий встановлювати стелю цін на російську нафту.
Цікаво, що 18 листопада у Росії її вперше визнали економічний спад в офіційній статистиці. Через запроваджені раніше санкції обсяг виробництва країни скорочується протягом двох кварталів поспіль, а ситуація погіршилася через оголошеної Кремлем мобілізації.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
103
1
48
103
1
2
14
234Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com