Шантаж нацменшинами триває: Будапешт розіслав країнам ЄС антиукраїнського листа

Угорщина розіслала іншим країнам-членам Євросоюзу документ із претензіями до України щодо угорської національної меншини в країні. Будапешт вимагає відновлення прав на вільне використання угорської мови та політичне представництво на всіх рівнях, зокрема у Верховній Раді.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”, у розпорядженні якого є лист, розісланий Угорщиною. У ньому зазначено, що захист нацменшин є одним із пріоритетів, про які йдеться в переговорах щодо вступу України до ЄС, тому Угорщина вимагає відновлення прав нацменшин угорської громади в Україні на той рівень, який був до 2015 року.

Зокрема, в листі вказано, що сьогодні в школах України навчається 20 тис. учнів з угорською мовою навчання.

“Усупереч попереднім обіцянкам, потреби представників угорської громади в Україні були проігноровані, наприклад, у випадку визначення предметів, які мають викладатися українською мовою в школах угорської меншини”, – йдеться в документі.

Також у листі вказано, що після переформатування адміністративних районів в Україні змінилося співвідношення населення в регіоні:

“Обов’язкове 10-відсоткове співвідношення, яке національні меншини повинні досягти серед місцевого населення, щоб мати можливість претендувати на мовні права, не є виправданим у випадку з національними меншинами”.

Крім того, Будапешт не влаштовує, що угорці не представлені у Верховній Раді України.

“Угорщина просить, щоб угорській громаді було надано право на політичне представництво, і в цьому контексті було дозволено використання національної мови під час виборчих кампаній, референдумів та загалом у суспільному житті, як це було раніше”, – йдеться в листі.

Вимоги Угорщини можуть стати значною перешкодою для подальшої інтеграції України до ЄС, пише “Радіо Свобода”.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше ЗМІ з посиланням на єврочиновників розповіли, що Угорщина намагається заблокувати початок переговорів щодо вступу України до Євросоюзу. Зазначалося, що з цією метою Будапешт має намір виставити Києву додаткові умови, зокрема, щодо угорської мови в Україні.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

13

3

13

7

0

0

824Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *