Сі Цзіньпін не відповів на пропозицію Байдена про переговори – Reuters

Президент США Джо Байден ще п’ять тижнів тому почав спроби провести телефонну розмову з головою КНР Сі Цзіньпін після інциденту зі збитим американським винищувачем китайської повітряної кулі над територією США. Однак глава Китаю ці спроби проігнорував.

Відео дня

Про це пише видання Reuters. Експерти констатують: відносини між США та КНР досягли максимальної напруженості з 1970 року.

Про плани провести розмову з головою КНР Сі Цзіньпіном президент США Джо Байден заявив після того, як у лютому американський винищувач збив загадкову повітряну кулю, яка належала Китаю. Американський лідер мав намір обговорити зі своїм китайським колегою цей інцидент і “прояснити стосунки”.

Але за п’ять тижнів, що минули з моменту цієї заяви, розмова так і не відбулася. При цьому Сі Цзіньпін, який не знайшов часу для телефонної розмови з Байденом, на кілька днів вирушив до Москви, звідки зробив разом із президентом РФ Володимиром Путіним заяву, в якій засуджувалися США.

Аналітики констатують: з 1970-х років відносини між США та Китаєм перебувають у максимально напруженому стані. І Вашингтон зайнятий роздумами про те, як перезавантажити відносини з Пекіном, що стрімко погіршуються. Ось тільки “взаємності” у цьому прагненні США не спостерігають.

“Дзвінок Байден-Сі був би очевидним першим кроком. Але, незважаючи на зусилля американських дипломатів, джерела повідомили, що китайці не виявили особливого інтересу до такого заклику, який стане їхньою першою відомою взаємодією після листопадової зустрічі G20 на Балі”, – констатує видання.

Колишні спроби зняти напругу під час зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена та вищого дипломата Китаю Ван І на полях Мюнхенської конференції з безпеки після інциденту з повітряною кулею лише погіршили ситуацію.

“Джерело, знайоме з цією розмовою, назвало його найбільш антагоністичнимою взаємодією США і Китаю з часів спірних переговорів на Алясці на початку правління адміністрації Байдена. Ця людина сказала, що Китай відмовився координувати зустріч, змусивши головного дипломата Держдепартаменту зі Східної Азії Деніела Критенбрінка особисто вистежити Ван І в конференц-центрі, щоб запитати, чи це станеться”, – пише Reuters.

Обурення Китаю збиттям китайської повітряної кулі ще більше посилилося після того, як Байден у своїй промові через три дні поставив під сумнів становище Сі на світовій арені: невдоволення офіційних осіб у Пекіні, пише видання, змінилося люттю.

“Назвіть мені світового лідера, який помінявся б місцями із Сі Цзіньпіном. Назвіть хоч одного”, –- сказав тоді Байден, натякнувши на безліч внутрішніх та зовнішньополітичних проблем, що стоять перед Китаєм.

На запит видання про коментарі щодо ситуації, що склалася, посольство Китаю у Вашингтоні не відреагувало. А представник Держдепартаменту США сказав, що США продовжуватимуть підтримувати “відкриті та конструктивні лінії зв’язку” з Китаєм.

“У минулому, коли відносини стикалися з серйозним спадом, як, наприклад, після бійні на площі Тяньаньмень в 1989 році або кризи в Тайванській протоці 1995-1996 років, дві країни докладали серйозних зусиль для відновлення стабільної основи своїх відносин. Тепер рівень підозр, уїдливості та звинувачень переважає майже у всіх обмінах думками, перешкоджаючи суттєвій взаємодії”, – процитували журналісти експерта з Китаю в Інституті Куїнскі Майкла Суейна.

Високопосадовець адміністрації США заявив у понеділок, що Вашингтон закликає Китай тримати канали зв’язку відкритими. Він підкреслив, що Вашингтон надає Пекіну право вибрати, чи слід провести телефонну розмову Сі-Байдена чи перенести поїздку до Китаю держсекретаря Ентоні Блінкена, відкладену через інцидент з повітряною кулею.

“Рік Уотерс, заступник помічника держсекретаря США у справах Китаю, Тайваню та Монголії, зараз перебуває в Китаї, і людина, знайома з його планами, сказала, що він, ймовірно, спробує закласти основу для візиту Блінкена”, – констатує видання.

Нагадаємо, 23 березня у Китаї зробили нову заяву про війну в Україні після візиту Сі Цзіньпіна до Москви. Зокрема, міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган заявив, що Китай виступає за дипломатичне врегулювання війни, яку розпочала Росія проти України. При цьому російську агресію він назвав “українською кризою”.

Знайшли в Китаї і “головних винуватців війни”, звинувативши “деякі країни” у навмисній перешкоді “мирним переговорам” нібито у своїх геополітичних інтересах. Засудження Росії за агресивне вторгнення в Україну із вуст китайського дипломата не пролунало.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber . Не ведіться на фейки!

2

2

1

1

1

0

1

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *