Російські окупанти за новими паспортами ”прориваються” до країн НАТО: хто вже попався

Воєнні злочинці з підконтрольних Кремлю терористичних формувань, які вбивали українців, виїжджають до країн Європи під іншими іменами. Окупанти сподіваються, що у такий спосіб вони можуть обдурити іноземні спецслужби та Інтерпол, але все виявилося не так просто.

Відео дня

Про те, хто і навіщо виїжджає з Росії та кого вже спіймали, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Вбивця з посвідкою на проживання в країні НАТО

Одним із найгучніших випадків останнього часу стало затримання у Фінляндії російського неонациста з диверсійно-штурмової розвідувальної групи “Русич” Яна Петровського.

Його “стопнули” перед вилітом із головного міжнародного аеропорту Фінляндії – Гельсінкі-Вантаа через день після його виїзду з Росії. Причому за підозрою не у воєнних злочинах, а у порушенні міграційного законодавства.

Пильні фінські прикордонники вирішили пробити по базах з фото чоловіка з паспортом РФ та посвідкою на проживання у Фінляндії. Тоді й з’ясувалося, що це Ян Петровський (також відомий як “Слов’ян” із ДШРГ “Русич”), який перебуває під західними санкціями і якого розшукує Україна. Раніше Петровському було заборонено в’їзд до Норвегії та Чехії. Ця заборона поширювалася на всю Шенгенську зону, до якої входить і Фінляндія.

Петровського відправили до центру тимчасового розміщення, де утримуються зокрема особи, які звернулися по отримання політичного притулку.

Виявилося, що російський неонацист дійсно мав дозвіл на проживання у Фінляндії терміном на один рік, але під ім’ям Воїслав Торден. Через місяць його перевели до в’язниці у місті Вантаа та повідомили про це у російське посольство.

“Петровський сподівався “пропетляти”: він навіть не звертався по допомогу до посольства РФ, щоб все було тихо. Розраховував на допомогу місцевого адвоката. А запанікував уже тоді, коли виникла загроза екстрадиції в Україну і його перевели до в’язниці”, – розповів OBOZREVATEL співробітник однієї з українських спецслужб.

За його словами, лише наприкінці серпня російський неонацист зв’язався з посольством і “дав відмашку своїм спільникам на розголос у мережі”. Після цього була заява ДШРГ “Русич”, що поки Петровського не видадуть Росії, їхнє угруповання “припиняє виконання будь-яких бойових завдань”.

“Схотіли пішли, схотіли прийшли. Контракти давно скінчилися, свої зобов’язання за цей час ми виконали (а понад обумовлену норму ми нікому не зобов’язані)”, – йдеться в Telegram-каналі терористів.

У Фінляндії вибухнув грандіозний скандал: адже Петровський фігурує у західних списках санкцій і розшукується Україною через численні злочини на території Донецької та Луганської областей у 2014-2015 роках.

“Місцеві форуми просто рясніли запеклими повідомленнями фінів, які були обурені: як так, що російські окупанти спокійно розгулюють територією їхньої країни (причому країни НАТО). Ба більше, мають тут посвідку на проживання”, – розповіла OBOZREVATEL українка Євгенія, яка живе у Фінляндії.

Зараз фінський уряд і влада намагаються знайти пояснення тому, як таке виявилося можливим і яким чином можна запобігти таким ситуаціям. Прем’єр-міністр Петтері Орпо заявив, що цей інцидент спонукав Фінляндію оцінити прикордонні загрози.

Фінські ЗМІ повідомляють, що “на перший план відбулося покращення інформаційного обміну між органами влади”, яке дозволить запобігти отриманню віз російськими злочинцями. Також йдеться про нові обмеження на видачу віз.

Тим часом Петровський, екстрадицію якого зажадала Україна, щоб судити за численні злочини, просто із в’язниці звернувся до влади Фінляндії по політичний притулок. Щоправда, всерйоз розраховувати на це терористу навряд чи доводиться. Зважаючи на все, він просто має намір затягнути справу. Розрахунок на те, що поки запит розглядається, то в Україну його не екстрадують.

В Офісі генерального прокурора повідомили, що ще у 2016 році Яну Петровському повідомлено про підозру за фактом його участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України) – за це йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Зокрема, Петровський та другий засновник “Русича” Олексій Мільчаков фотографувалися поряд із тілами українських солдатів. А вже під час повномасштабної війни вони закликали вбивати українських дітей, бо ті “виростають та мстять за батьків”.

Також російський неонацист раніше зізнавався у вбивстві шести українських військовополонених. Вони були захоплені окупантами у бою під Луганськом 5 вересня 2014 року.

У відправленні Петровського до в’язниці Вантаа відіграла роль тісна співпраця України з Європолом. В Офісі генпрокурора розповіли, що отримали інформацію про можливу депортацію Петровського до РФ, а це унеможливило б його видачу Україні. Тому 15 серпня 2023 року прокурори надіслали до Фінляндії всю необхідну інформацію для забезпечення арешту. Тепер надія на видачу російського злочинця Україні, чого, звісно, він дуже боїться.

Хто рветься до Європи

Думати, що Ян Петровський – єдиний російський воєнний злочинець та терорист, якому вдалося в’їхати до Європи, помилково. Окупанти, які вбивали українців, отримують у Росії та Білорусі нові паспорти на інші імена, які, звісно, не фігурують у розшукових базах.

Раніше про це заявив і білоруський опозиціонер, керівник Народного антикризового управління, заступник керівника Об’єднаного перехідного кабінету РБ Павло Латушко. За його інформацією, нові паспорти отримують, зокрема, “вагнерівці”.

За словами співрозмовників OBOZREVATEL в українській розвідці, незважаючи на те, що говорити про масовість не доводиться, це є серйозною загрозою для країн Європи.

“Якщо одні злочинці просто хочуть сховатися, то інші можуть легалізуватися в тій чи іншій країні, а потім їх залучать до скоєння терактів і диверсій”, – каже офіцер.

З огляду на те, як російські спецслужби та воєнна розвідка активізували роботу в Європі, сумніватися у цьому не доводиться. Причому головна мета країни-агресора – перешкодити наданню військової допомоги Україні.

119

119

1

8

12

2

25

178Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *