Росія та Захід провели обмін ув’язненими: серед звільнених американський журналіст Гершкович. Відео

Росія та кілька країн Заходу провели обмін ув’язненими в аеропорту Анкари в Туреччині. У його межах РФ звільнила журналіста WSJ Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця США Пола Вілана. Натомість РФ, зокрема, отримала кілера ФСБ Вадима Красікова та подружжя шпигунів Мальцевих, які в Словенії видавали себе за громадян Аргентини.

Відео дня

Як повідомило агентство Bloomberg, люди, засуджені в Росії за звинуваченнями в шпигунстві, які вони та США заперечують, 1 серпня прибули до місць призначення за межами держави-агресораЗ посиланням на анонімні джерела медіа пише, що Штати та їхні союзники у відповідь також повернули до Росії ув’язнених, яких вони утримували.

Турецькі ЗМІ зазначають, що масштабний обмін між РФ і Білоруссю, а також США, Німеччиною та Словенією здійснюється заручниками під час координації турецької спецслужби – Національної розвідувальної організації (MİT).

За інформацією джерел журналістів у силових структурах, в межах обміну в Анкарі до Туреччини було відправлено 26 осіб на семи літаках, двоє – із США, по одному – з Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії та Росії.

Десять осіб, зокрема двоє дітей, було передано до Росії, 13 – до Німеччини та троє – до США.

Серед полонених, обміняних в Анкарі, – німець Ріко Крігер, якого в Білорусі засудили до страти, а потім помилували у справі про вибух на залізничній станції Озерище в жовтні 2023 року, російський дисидент Ілля Яшин та полковник ФСБ Вадим Красіков, затриманий у Німеччині.

Кого обміняли в Анкарі – список

Список ув’язнених, яких обміняли, наводить The Insider. За даними видання, серед 15 звільнених політв’язнів у РФ – опозиціонери, правозахисники, журналісти, а також люди, які потрапили під репресії кремлівського режиму:

– Ілля Яшин,

– Володимир Кара-Мурза,

– Алсу Курмашева,

– Андрій Пивоваров,

– Олег Орлов,

– Олександра Скочиленко,

– Лілія Чанишева,

– Ксенія Фадєєва,

– Еван Гершкович,

– Ріко Крігер,

– Кевін Лік,

– Демурі (Дітер) Воронін,

– Вадим Патрік Шебель,

– Пол Вілан,

– Герман Мойжес.

Найцінніший “кадр”, якого РФ отримала в межах обміну, – кілер з ФСБ Вадим Красіков. Він був виконавцем кількох замовних вбивств, зокрема бізнесмена Олександра Козлова в Карелії 2007 року, бізнесмена Альберта Назранова в Москві 2015 року, чеченського біженця Зелімхана Хангошвілі 2019 року та інших.

Подружжя російських шпигунів Артем та Анна Дульцеви жили в Словенії, видаючи себе за громадян Аргентини на ім’я Людвіг Гіш та Марія Роза Майєр Муньос. Вони були затримані в Любляні наприкінці 2022 року.

Російський хакер Роман Селезньов був засуджений у США до 27 років тюрми за шахрайство з використанням комп’ютерних технологій і крадіжку персональних даних.

Підприємець з РФ Владислав Клюшин у вересні 2023 року в США був визнаний винним в інсайдерській торгівлі та отримав 9 років колонії.

Працівник Арктичного університету Тромсе Михайло Мікушин у травні 2022 року судом Норвегії був засуджений за шпигунство.

Однин з учасників контрабандистської мережі “Сернія”, Вадим Конощонок був затриманий в Естонії в листопаді 2022 року, коли він своїм авто віз контрабандні товари військового призначення до РФ.

Варто зазначити, що історія обмінів ув’язненими між РФ і Заходом сягає корінням далекого 1962 року: тоді вперше СРСР віддав США льотчика Френсіса Пауерса, а Вашингтон Москві – шпигуна Рудольфа Абеля. Один із найбільших обмінів відбувся у 1985 році в Німеччині – 23 заарештовані агенти ЦРУ на чотирьох радянських розвідників.

Також у 2010 році в австрійському Відні США передали Росії десятьох розвідників, а Москва обміняла їх на чотирьох росіян, які були засуджені за співпрацю з західними спецслужбами.

Після цього обміни між Росією за Заходом проходили у 2015, 2018, 2019 та 2022 роках.

Як повідомляв OBOZ.UA, 30 липня ЗМІ повідомили, що за останні два дні шість політв’язнів зникли з російських колоній та СІЗО. Причини та напрямки їхнього етапування невідомі, але, ймовірно, їх можуть готувати до обміну.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

15

15

4

4

5

0

09Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *