Поширити Джерело: ISW
У Росії розширюють офіційне визначення екстремізму в рамках поточних зусиль Кремля щодо кримінального переслідування та стримування внутрішньої опозиції.
Головні тези:
- РФ розширює поняття екстремізму для кримінального переслідування опозиції.
- Зміни в антитерористичній стратегії можуть призвести до переслідування будь-кого, хто критикує дії Кремля.
- Кремль активізує полювання на зрадників, звинувачуючи росіян у державній зраді за навіть незначні дії.
- Політика РФ спрямована на створення наративів, що підтримують внутрішній націоналізм та ворожість до інших держав.
Кремль узаконює переслідування незгідних з його політикою
Як зазначається, 22 липня МВС Росії опублікувало проект нової російської антитерористичної стратегії, в якому встановлюються правові визначення понять "русофобія" і "ксенофобія", а також змінюються визначення понять "радикалізм", "протидія екстремізму" та "суб’єкти протидії екстремізму».
Ці визначення значно розширюють можливості Кремля щодо кримінального переслідування будь-кого, хто виступає проти його політики, класифікуючи внутрішню опозицію за низкою туманних і широких визначень.
Кремль також, імовірно, прагне використати ці визначення та подальше судове переслідування, щоб заслужити прихильність російських ультранаціоналістів, вважають в ISW.
Кремль, ймовірно, схилятиметься до наративів та ідеологій, які сприяють внутрішньому націоналізму, щоб створити інформаційні умови для своїх тривалих військових дій в Україні та своєї майбутньої ворожості до інших держав, які Кремль вважає "русофобськими".
Поширити
Путін активізував полювання на зрадників у Росії
У Росії після початку Кремлем злочинної війни проти України значно зросла кількість звинувачень у державній зраді та випадки судового переслідування за звинуваченнями у шпигунстві.
За інформацією правозахисної групи "Перший департамент" протягом 2023 року зафіксовано понад 100 відомих випадків звинувачень у держзраді в Росії.
За словами представника правозахисної групи, адвоката Євгена Смирнова, ще, ймовірно, близько 100 аналогічних випадків влада приховує від громадськості.
Росіян звинувачують у державній зраді — або менш серйозних звинуваченнях у "підготовці до зради" — за такі дії, як пожертвування грошей українським благодійним організаціям або групам, що воюють на боці України, підпали військкоматів у Росії та навіть приватні телефонні розмови з друзями в Україні з приводу переїзду туди.
Поширити
Источник: online.ua