Путін і Сі Цзіньпінь вважають, що переговори між Росією і Україною відбудуться до кінця року: спливли нові деталі “вояжу” Орбана

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підбив підсумки своїх поїздок до України, Росії та Китаю. Він заявив, що російський диктатор Володимир Путін та китайський лідер Сі Цзіньпін чекають на початок “мирних переговорів” до кінця поточного року.

Відео дня

Про це глава угорського уряду нібито написав у конфіденційному листі до президента Європейської Ради Шарля Мішеля та лідерів ЄС після свого самовільного “миротворчого турне”, пише іспанське видання El Pais. При цьому Орбан переконаний, що Європа має педалювати початок “мирних переговорів” щодо України незалежно від позиції США, які зайняті виборами.

У своєму листі, за даними видання, Орбан підбиває підсумки переговорів і стверджує, що Європа повинна “запустити” мирну ініціативу, не чекаючи на США. Він також прогнозує, що  наступні два місяці на лінії фронту в Україні будуть “більш драматичними, ніж будь-коли”.

“Виходячи з моїх розмов, я вважаю, що зараз є більше шансів, що всі можливі пропозиції щодо припинення вогню і дорожньої карти для мирних переговорів будуть позитивно сприйняті”, – зазначив Орбан у своєму листі.

Він окремо підкреслив, що політичне лідерство США нині суттєво обмежене внутрішньою виборчою кампанією. А відтак Європа має діяти без урахування позицій Вашингтона.

“Тому (через американські вибори. – Ред.)  ми не можемо очікувати, що в найближчі місяці вони висунуть якусь подібну пропозицію. Ми повинні вважати, що припинення вогню відповідає духу європейської стратегічної автономії”, – видав Орбан.

Також глава угорського уряду запевняє, що у розмові з ним китайський лідер  Сі Цзіньпінь назвав себе “чесним брокером”.

“Президент Сі бачить політику Китаю як політику миру, в той час, як політика США і Європи – це політика війни, в якій Європа автоматично слідує американській лінії”, – заявив Орбан.

За його словами, Путін наразі вважає “актуальними” пропозиції РФ, зроблені навесні 2022 року, коли Україна та Росія пробували проводити прямі переговори. Та пропозиція, нагадаємо, передбачала практично повне роззброєння нашої держави, різке і дуже суттєве скорочення чисельності ЗСУ, фактичну відмову України від окупованого Росією Криму і від курсу на вступ до НАТО, а також “гарантії безпеки” з боку низки країн включно з Росією і можливість для Москви накладати вето на допомогу Україні від інших держав.

Як стверджує Орбан, Путін та Сі припускають, що  нові мирні переговори між Росією і Україною відбудуться до кінця року. Також глава угорського уряду зазначив, що російський диктатор не згадував про втрати РФ на фронті, однак дуже “переймався” українськими втратами (які, за версією Москви, нібито становлять 40-50 тисяч на місяць) і посиленням бойових дій упродовж останніх тижнів.

“Саме тому російський президент був здивований тим, що український президент відхилив пропозицію про тимчасове припинення вогню”, – заявив Орбан.

Також Путін, за словами його угорського “друга”,  запропонував Україні припинення бойових дій з низкою умов, які у сукупності означають повну і безумовну капітуляцію України і її відмову на користь Росії навіть від тих частин частково окупованих українських регіонів, які росіяни так і не спромоглися окупувати або не змогли втримати.

Нагадаємо, 2 липня Орбан прибув із візитом до Києва і провів переговори з Зеленським, у ході зустрічі він переконував українського президента у необхідності припинення вогню.

Вже 5 липня угорський прем’єр поїхав до Москви для зустрічі з Путіним. А звідти попрямував до Пекіна “говорити про мир” з Сі.

У Європейському Союзі при цьому відхрестилися від самочинства Орбана і підкреслили, що до Путіна він їздив не від імені ЄС, а з власної ініціативи, тож ніяк не може представляти Європу. Хоча саме як контакт Москви з ЄС намагався представити приїзд Орбана російський диктатор.

Цікаво що Орбан, який у листі до лідерів ЄС заявляє про зростання шансів на початок переговорів, одразу  після візитів до Києва та Москви стверджував, що  зрозумів, що позиції України й Росії дуже далекі одна від одної.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

36

2

36

6

0

4

228Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *