
Факти та Статистика
Місце розташування: розташована у Центральній частині Західної Європи, на півночі Швейцарія межує з Німеччиною, на сході – з Австрією та Ліхтенштейном , на півдні- з Італією та на заході – зі Францією.
Столиця: теоретично Швейцарія не має столиці. Однак, як федеративне місто, Берн відіграє цю роль всім намірам і цілям.
Клімат: Швейцарія вирізняється помірною кліматичною зоною з невеликою різницею між регіонами.
Населення: 8,08 млн (перепис 2013 р.)
Етнічна складова населення: В Швейцарії існує сильна регіональна ідентифікація, що означає, що Швейцарія є націоналістичною країною, а не етнічною. Більшість швейцарських громадян вважають себе німецькими (приблизно 65%), тоді як приблизно 18% ототожнюють своє етнічне походження із французьким та приблизно 10% вважають що мають італійське походження. Решта національностей – це суміш романської і “іншої”.
Назва країни: офіційна назва Швейцарії – Швейца́рськаКонфедера́ція, що позначаєоб’єднання між меншими штатами, про які розповідається вище.
Релігія: Серед тих, хто має зв’язок з релігією, близько 48% громадян належать до римського католицтва, 44 % населення Швейцарії — протестанти,2% населення підтримують ісламську віру, а решта 6% представники “інших” релігій.
Політика: «Регламент Демократії» з акцентом на федералізм, який дозволяє самоврядування окремих кантонів.
Швейцарська мова
Швейцарія має чотири офіційні, національні мови, до яких належать німецька, французька, італійська та римська.
На жаль, незважаючи на зусилля швейцарців, спрямовані на захист мови, використання римської мови значно зменшується.
Чому в Швейцарії розмовляють на чотирьох мовах?
Найважливішим фактором є те, що Швейцарія ніколи не була етнічно однорідною (хоча переважали німецькі племена, якщо враховуватиісторичні дані), другий ключовий фактор пов’язаний з природними кордонами, такими як: гори, річки та ліси, які служать для відокремлення регіонів. Як приклад: найімовірніше, німецькою будуть говорити в Північній, Східній та Центральній частинах країни; швидше за все, Ви почуєте, як у Північно-Східній Швейцарії розмовляють римською; французькою в західних частинах країни та італійська в південних частинах. Якщо ви відвідаєте Швейцарію, ви виявите, що німецька, італійська та французька мови використовуються на всіх видах продуктів, тобто на упаковках та інструкціях для використання.
Однак, важливо відзначити, що відмінності не завжди є винятковими, а мовнепоєднання можна помітити за допомогою мов, які використовуються паралельно ода одній в певних областях.
Сербо-хорватська є найчисленнішою розмовною та неофіційною мовою в країні.
Культура та Суспільство Швейцарії
Швейцарія – багатомовна, багатокультурна країна, яка базується на різноманітності. Регіони, що приєдналися до Швейцарської Конфедерації, не об’єднувалися на основі спільнихякостей, натомість, вони об’єднувалися припускаючи, що участь у Конфедерації захистить їх незалежність та права.
Отже обговорення “культури” Швейцарії є складним завданням, але ми зробимо все можливе, посилаючись на найпоширеніші швейцарські культурнінапрацювання. Тому пам’ятайте про різноманітність.
Сімейні цінності швейцарців
Сім’я є найважливішою частиною соціальної структури Швейцарії, і цінність покладена на особистий простір сім’ї.
Традиційно це країна, в якій люди одружуються пізніше слідуючи європейським стандартам, а також є велика кільість людей, які залишаються одинокими.
Перш за все, сім’ї займаються активною діяльністю. Вони максимально використовують красу навколишнього середовища і багато часу проводять на вулиці разом. Діяльність може включати піші прогулянки, катання на лижах та велосипедах.
Мода швейцарців
Швейцарська мода сталане така строга за останні роки, і люди зараз одягаються в стилі, який більшість з них називають”ошатно-повсякденний”. Хоча зовнішній вигляд має значення, вони не є хвастливі, які люблять показувати “фірмовий” одяг або дорогі прикраси.
З огляду на те, що зовнішній вигляд має значення, малоймовірно, щоб ви побачите людей, котрі були б одягненими, наприклад, у порвані джинси, або зношені комбінезони.
Етикет та традиції в Швейцарії
Зустріч та привітання
Звичайного рукостисканням з прямим зоровим контактом та посмішкою достатньо для незнайомців.
Як тільки розвиваються відносини допускаютьсяповітряні поцілунки в обидві щоки, а також поплескуванняпо спині між чоловіками. Залежно від регіону, ви можете цілувати двічі або тричі. Якщо ви не впевнені, як буде правильно, то ми пропонуємо вам цілувати тричі.
Рекомендуємо звертатися до ваших швейцарських колег згідно з правилами ввічливості або професійними званнями, доки не буде запропоновано інше звертання. Незважаючи на те, що швейцарці не надто переймаються званнями, все ж таки, рекомендуєтьсяпроявити люб’язність з самого початку.
У французькомовній Швейцарії використовуйте Месьє (для чоловіка) або Мадам (для жінки), у німецькомовній -Герр (для чоловіка) або Фрау (для жінки), а в італійськомовній Швейцарії – Сеньйор (для чоловіка) або Сеньйора (для жінки). Уникайте вживанняФраулейн, Мадемуазель та Синьорина, якщо не звертаєтесь до молодих дівчат-підлітків / дітей. З часом все рідше вживаються ці вираження для звернення до дорослих жінок.
Етикет вручення подарунків
- Якщо Ви відвідуєте Швейцарію, то подарунки з вашої країни вітаються, такі як: пляшка вишуканого вина або художні вироби.
- Якщо вас запрошують в гості до вашого швейцарського колеги, то рекомендується подарувати шоколад або квіти.
- Після гостювання у швейцарськомубудинку, гарним проявом ввічливрсті буде відправити господареві будинку листівку із словами вдячності квіти.
Застільний етикет
- Якщо Вас запросилина вечерю в будинокдо вашого швейцарського колеги, то намагайтеся прибути вчасно або трохи раніше, що виражає пунктуальність
- Якщо вас запросили на святковий обід, принесіть такі подарунки як: вино або шоколадні цукерки.
- Чекайте, доки Вас не запросять за стіл. Вам можутьзапропонувати певне місце за столом.
- Прийом їжі, як правило, починається зі слів “смачного” або “приємного апетиту”.
- Зачекайтепоки всі будуть обслужені та на вашу офіціантку/ офіціанта перед тим, як приступати до прийому їжі.
- Правила поведінки за столом єконтинентальними – тримайте виделку у лівій руці та ніж у правій під час прийому їжі.
- Використовуйте тости на загальну тематику – переконайтеся, що ви піднімаєте склянку з усіма іншими гостями і встановіть зоровий контакт.
- Не кладіть лікті на стіл.
- Сир є звичною стравою на швейцарському столі. Якщо вам подають круглий сир, то розрізайте його з центру на шматочки.
- Після завершення прийому їжі покладіть ваші столові прилади паралельно одна одній на тарілку
- Рекомендуємо доїдати все на тарілці, оскільки в Швейцарії несхвально ставляться до викидання продуків.
Діловий етикет та протокол Швейцарії
Діловий етикет, як правило, досить консервативний у Швейцарії. Таким чином, спробуйте зберегти формальність у ваших ділових стосунках або угодах зі своїми швейцарськими колегами, доки ви почуваєте себе зручно перед тим, щоб щось змінювати. Використовуйте, наприклад, звання (якщо не пропонуються інші варіанти), покажіть відповідну повагу тим, хто старший за вас, і не намагайтеся знайомитися надто швидко.
Залежно від культури в межах відповідної справи, формальність може бути розширеною або менш помітною.
Швейцарці є досить прямими у спілкуванні Вони, як правило, не практикують “читання між строк”, натяки і невербальне спілкуванням. Таким чином, переконайтеся, що ви з повагою висловлюєтесь. Не очікуйте, що вони “вгадають”, що ви маєте на увазі.
Час виконання роботи та пріоритети
Швейцарці цінують своєчасність. Вимагається пунктуальність, ваші колеги очікують від вас дотримання будь-яких процесів або графіків роботи. Невиконання цього, швидше за все, означатиме недисциплінованість, невмінням організовувати роочий час або неефективність, що вплине на думки, які ваші колеги мають про вас.
Вирішення проблем
Французькомовні та німецькомовні швейцарці, віддають право першості фактам, цифрам та аналізам при прийнятті рішень. Матеріали, які використовуються для супроводу процесу вирішення проблем, обробляються та аналізуються на основі встановлених методів, які іноді можуть сповільнити процедуру, оскільки швейцарці мало колисприймають рішення спонтанно.
Проте італійські спікери, швидше за все, можуть дозволити собі прийняття інстинктивних рішень, але високий рівень аналізу та розгляду все одно буде виражений.
Тому, якщо ви намагаєтеся вплинути на ваших швейцарських колег, важливо дотримуватись вище наведених порад. Переконайтеся, що ви виконалита представили дослідження таким чином, щоб вони могли переглядати та аналізувати його, а також, щоб вони могли визначити логіку ваших пропозицій.