Останні три атомні електростанції Німеччини 15 квітня були відключені від енергосистеми країни. Однак вже наступного дня прем’єр Баварії Маркус Зедер висунув до німецького уряду підключити ці АЕС до мережі або принаймні представити план їх підключення у разі надзвичайної ситуації в енергетиці.
Відео дня
На думку Зедера, допоки не мине енергетична криза та Німеччина не перейде повноцінно на відновлювані джерела енергії, відмова від атомної енергетики є “наївною та недбалою”. Заяву прем’єр-міністра федеральної землі Баварія оприлюднило видання Bild.
“Баварія вимагає, щоб федеральний уряд взяв на себе відповідальність за безперервну роботу ядерної енергетики. Поки криза не закінчилася і перехід на відновлювані джерела енергії не увінчався успіхом, ми маємо використовувати всі види енергії до кінця десятиліття”, – заявив Зедер.
Очільник уряду Баварії наголосив, що влада федеральної землі готова взяти на себе відповідальність за функціонування розташованої на її території АЕС “Ізар-2”. Також уряд Баварії хоче у спіпраці з іншими країнами створити власний дослідницький реактор.
Зедер переконаний, що відключення німецьких АЕС в умовах тривалої енергетичної кризи є помилковим кроком.
“Федеральний уряд має негайно представити план дій у надзвичайних ситуаціях для негайної реактивації трьох атомних електростанцій. Той, хто, подібно до “світлофорної коаліції”, сподівається, що наступна зима буде такою ж м’якою, як і попередня, діє вкрай наївно і недбало для такої індустріальної країни, як Німеччина”, – додав Зедер.
Раніше стало відомо, що 15 квітня від енергосистеми Німеччини відключили три останні АЕС: “Ізар-2”, “Неккарвестхайм-2” та “Емсланд”. Планувалося, що вони мають бути зупинені до 1 січня поточного року, однак термін експлуатації цих АЕС подовжили до 15 квітня через складну ситуацію з енергетикою.
Необхідність відключення в уряді Німеччини пояснювали турботою про екологію і безпеку, зокрема, через накопичення ядерних відходів.
Водночас більшість німців цей крок не схвалюють. Згідно з соцопитуванням 32% респондентів підтримують продовження експлуатації АЕС на обмежений термін, ще 33% виступають за їх необмежену по часу експлуатацію. Лише 26% жителів Німеччини поділяють погляди уряду щодо необхідності негайного відключення АЕС.
Нагадаємо, раніше мер тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області Іван Федоров застеріг, що російські загарбники можуть взяти в заручники працівників Запорізької АЕС. Цей сценарій Росія вже використовувала на ЧАЕС під час окупації Київщини та Чернігівщини.
За даними Федорова та Енергоатому, на ЗАЕС загарбники вже завезли воду та продукти. Не виключено, що одна із змін персоналу на станції не зможе повернутися додому.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
16
16
1
2
3
0
5
1Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com