“Політичний сигнал”: в Foreign Policу пояснили, що стоїть за перекиданням Росією тактичної ядерної зброї в Білорусь

Західна розвідка вперше підтвердила, що Росія перекинула тактичну ядерну зброю в Білорусь. Відповідна інформація з’явилася на наступний день після заяви президента РФ Володимира Путіна у середу про те, що Росія готова до ядерної війни.

Про це пише журнал Foreign Policy. Видання зазначає, переміщення тактичної ядерної зброї до Білорусії є явним політичним сигналом. Однак з практичного погляду, в цьому мало сенсу, оскільки Росія має ракети, які можуть доставити ядерну зброю практично в будь-яку точку країн НАТО.

Вперше Путін оголосив про свої наміри перекинути тактичну ядерну зброю до Білорусі у березні 2023 року. У червні того ж року президент Білорусі, Олександр Лукашенко, заявив, що частину такої зброї вже доставили до країни.

Першим високопосадовцем у НАТО, який підтвердив новину про розгортання російської ядерної зброї в Білорусі, став Арвідас Анусаускас.

“Якщо росіяни наблизяться до нас з ядерною зброєю, нам доведеться реагувати”, – наголосив Анусаускас. Він також висловив розчарування, адже хотів би бачити більш жорстку реакцію на дії РФ інших країн НАТО.

Водночас згідно з новою оцінкою розвідки США, опублікованою цього тижня, Росія, ймовірно, не бажає брати участь у прямому військовому конфлікті з НАТО. Однак, вона може використовувати ядерну зброю для стримування Вашингтона та альянсу в цілому, щоб відновити свої сухопутні сили.

Путін почав натякати на можливість використання ядерної зброї ще з початку війни в Україні. Ці погрози у Вашингтоні сприйняли серйозно та почали готуватись до можливості використання Росією тактичної ядерної зброї.

Нагадаємо, що у середу 13 березня в інтерв’ю пропагандисту Дмитру Кисельову кремлівський диктатор Володимир Путін заявив, що Російська Федерація “з військово-технічного погляду” готова до ядерної війни. Країна-агресор готова застосувати ЯЗ у разі загрози “існування російської держави” та “завдання шкоди суверенітету й незалежності”.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Вашингтоні погрози застосувати ЯЗ, озвучені главою Кремля, назвали безрозсудними та безвідповідальними.

Раніше повідомлялося, що президент Франції Еммануель Макрон розкритикував російського диктатора Володимира Путіна за його ядерні погрози. Він нагадав: Франція також є ядерною державою і погрожувати, коли у вас є ЯЗ, недоречно.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

4

0

4

1

0

0

20Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *