Перешкоди “республіканців” подолано: Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні. Усі деталі

Сенат Сполучених Штатів Америки у вівторок, 23 квітня, розглянув законопроєкт щодо допомоги Україні на суму у 60 мільярдів доларів, ухваливши його 79 голосами “за”. Після остаточного голосування відповідний документ має підписати президент Джо Байден.

Було подолано “республіканські перешкоди”. Про це повідомляє OBOZ.UA, посилаючись на засідання трансляції.

Так, 23 квітня о 21:20 відбулося голосування за правки. Пропозиція республіканця Лі докидати правки в законопроєкт провалилася. “За” проголосували 48 сенаторів, “проти” – 50.

Станом на 21:45, Сенат проголосував за скорочення процедури розгляду нашого пакета допомоги.

Таким чином наразі у Сенаті пройшли всі процедурні голосування (відхилення ініціативи сенатора Лі та скорочення терміну обговорення проєкту).Тепер протягом щонайдовше 30 найближчих годин буде фінальне голосування по суті за весь пакет.

Після цього сенатори розпочали обговорення. Потім відбудеться фінальне голосування, на якому для ухвалення законопроєкту потрібно набрати 50+ голосів.

Вже вночі 24 квітня (за Києвом) сенатори вирішили, що законопроєкт не порушує ніякі бюджетні обмеження і по цьому питанню немає заперечень. 75 сенаторів були “за”, 20 – “проти”. На цьому всі процедурні голосування та обговорення було завершено. “Далі вже точно тільки фінальне голосування”, – зазначив український нардеп Ярослав Железняк.

Невдовзі Сенат остаточно прийняв пакет допомоги пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95,3 млрд доларів. “За” проголосували 79 сенаторів, проти виступили 18.

На ухвалення рішення одразу ж відреагував президент України Володимир Зеленський.

А Джо Байден заявив, що підпише документ про допомогу Україні вже 24 квітня, щойно той опиниться на його столі, аби цього тижня Штати могли розпочати відправку зброї та обладнання в Україну.

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США 311 голосами підтримала пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів.

Документ передбачає фінансування (60,8 млрд доларів) на такі цілі:

– близько 23 мільярдів для поповнення озброєнь, запасів та об’єктів США;

– 11 мільярдів на фінансування поточних військових операцій США у регіоні;

– майже 14 мільярдів доларів допоможуть Україні закупити передові системи озброєння та іншу оборонну техніку.

Президент США Джо Байден привітав ухвалення Палатою представників законопроєктів про допомогу іноземним державам, серед яких і Україна. Він закликав Сенат якнайшвидше ухвалити допомогу для наших Збройних сил.

Байден наголосив, що важливо максимально оперативно почати відправку озброєння та техніки в Україну.

“Я закликаю Сенат швидко відправити цей пакет мені на стіл, щоб я міг підписати його і ми могли швидко відправити зброю і техніку в Україну, щоб задовольнити її невідкладні бойові потреби”, – сказав американський лідер.

У Пентагоні заявили, що їм потрібно менш як тиждень для передачі першої частини американської допомоги на передову в Україні. У вівторок, 23 квітня, очікується фінальне голосування за законопроєкт у Сенаті.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський подякував американським політикам, які віддали голоси “за”. Він сподівається на швидкий подальший розгляд документа в Сенаті та підпис президента США Джо Байдена.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

99

99

0

18

17

0

140Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *