Перехідна рада Гаїті призначила нового президента країни та дала йому доручення

Прем’єр-міністр Гаїті Аріель Генрі, який наразі перебуває у США, подав у відставку у зв’язку з обранням так званої “перехідної ради” країни. Це новий, тимчасовий уряд Гаїті, який склав присягу під час таємної церемонії в Національному палаці в Порт-о-Пренсі, обрав нового президента та дав йому низку доручень.

Церемонія присяги не анонсувалась через великі ризики: у країні вже два місяці продовжується “повстання” бандитів, лідери яких також бажають увійти у новий уряд. Бандугруповання ще не прокоментували обрання перехідної ради, а ось новий президент, яким став колишній лідер сенату Едгард Леблан, заявив, що він “лише тимчасовий виконувач планів ради”.

Рішення провести таємну церемонію складання присяги було підтримано США та членами Карибської спільноти, які власне і надали повноваження перехідній раді.

Наразі перехідний орган сформовано з семи членів тимчасового уряду з правом голосу та двох спостерігачів без права голосу. Леблана обрали всього чотирма голосами (включаючи його власний). Також Рада призначила колишнього міністра молоді та спорту Фріца Белізера тимчасовим прем’єр-міністром країни.

Раді було доручено призначити президента, кабінет міністрів, та нову тимчасову виборчу раду, оскількі згідно з конституцією Гаїті, країна має обрати нового президента до лютого 2026 року. Втім, перехідна рада делегувала це право обраному президенту.

У свою чергу Едгард Леблан, заявив, що буде формувати уряд країни у якості “тимчасового виконувача планів ради” – за їх поданням та при їх підтримці відповідних кандидатур.

Окремо пан Леблан пообіцяв вести війну з наркомафією та бандитизмом та провести “вільні та справедливі вибори, які заслуговують на довіру”.

Як повідомляв OBOZ.UA, “повстання” бандитів на Гаїті почалось з їх вимог відставки прем’єра Аріеля Генрі. Останній після вбивства президента цієї республіки офіційно виконував обов’язки голови держави. Він погодився на головну умову “повстанців”, залишив посаду, але заявив про формування тимчасового уряду.

“Пповстання” не припинилося. Генрі так і не пустили назад на Гаїті. В групі країн Карибського басейну заявили про створення тимчасової президентської ради. У свою чергу бандіти заявили, що також хочуть бути при владі і мати посади.

Один з очільників “повстання” – колишній коп Джиммі “Барбекю” Шерізьє. Його група банд під назвою Viv Ansanm (тобто “Жити разом”) була створена із G9 – об’єднання дев’яти найбільших банд столиці Гаїті Порт-о-Пренса. Наразі цей альянс наркомафії контролює близько 80% столиці.

До вбивства президента Гаїті Жовенеля Моїза, яке відбулось у липні 2021 року поліція країни ніколи не чіпала людей Джиммі “Барбекю”, через що його клан швидко поповнювався ключовими бандами наркоторговців.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

1

0

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *