Пашинян: Вірменія – не союзник Росії у війні проти України

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна не є союзником Росії у війні проти України. Він наголосив, що спільні з іншими країнами проєкти військового співробітництва не спрямовані проти будь-якої однієї країни.

Про це повідомляє міжнародне інформагентство Reuters. Пашинян також висловив сподівання, що сусід і давній суперник Вірменії, Азербайджан, залишиться прихильним до укладання міцного мирного договору, незважаючи на заяви його президента про демаркацію кордонів.

За останні 30 років Вірменія та Азербайджан вели дві великі війни через спірну територію Нагірного Карабаху. Цей регіон уже давно визнаний частиною Азербайджану, і у вересні минулого року азербайджанські війська встановили над ним повний контроль.

Останніми місяцями Пашинян заявив, що Вірменія більше не може покладатися на Росію у забезпеченні своїх оборонних потреб, оскільки його країна не отримала необхідної допомоги від Москви.

У неділю Пашинян сказав, що від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року він заявив, що Вірменія не може стояти поруч із Москвою як союзник.

“Я сказав, що у ситуації з Україною ми не союзники Росії. І це реальність. Але я хочу також сказати вам, що наша співпраця у сфері безпеки зі США, Францією чи іншими партнерами не спрямована проти іншого нашого партнера у сфері безпеки”, – додав він.

Він додав, що Вірменія підходить до ідеї взаємин у рамках своїх альянсів безпеки, “максимально відкрито говорячи з нашими партнерами про їхні спільні порядки денні”.

Як повідомляв OBOZ.UA:

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян також заявив, що Вірменія більше не бачить причин існування військових баз РФ на своїй території. Загострення конфлікту в Нагірному Карабаху показало, що Москва не здатна виконати свої союзницькі домовленості у сфері безпеки.

Ще у вересні минулого року Пашинян заговорив про помилковість позиції свого уряду, який у безпеці спирався виключно на Росію. Москва не зуміла досягти результатів та обіцянок, даних Єреванові, перед військовим конфліктом у Карабаху.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

28

28

1

9

2

0

0

12Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *