Орест Сохар: Західні партнери України мають надати Києву всю необхідну зброю для перемоги над росіянами, – Foreign Affairs — Блоги | OBOZ.UA

Західні партнери України мають перейти від половинчастої до повноцінної наступальної стратегії й надати Києву всю необхідну зброю для перемоги над росіянами, – Foreign Affairs.

Відео дня

70 видатних діячів науки та політики ФРН прилюдно розкритикували політику німецького уряду щодо України – вони вимагають більшої та негайної підтримки Києва. Один з них Норберт Реттген, депутат Бундестагу та колишній міністр довкілля розписав у деталях для Foreign Affairs, чому досі вважає позицію Берліна “переляканою”.

Західні партнери можуть і повинні зробити значно більше для України. Для початку слід поставити максимально можливу кількість запасів озброєнь, збільшити військове виробництво та розширити виробничі можливості кожної країни.

– Європа повинна надати Києву набагато більше крилатих ракет середньої та великої дальності. Щоб продовжувати удари по російській інфраструктурі та лініях постачання, Україні потрібні такі системи Taurus. Вони дозволять вражати цілі за лінією фронту.

– Німеччина затримала крилаті ракети Taurus тільки тому, що не змогла обмежити радіус їх дії. Це справжня, надзвичайно цинічна причина відмови від постачання зброї, і Шольц побоюється, що успішне її використання може спровокувати ескалацію Росії.

– Німеччина поставила кілька систем протиракетної оборони Patriot, та вона може і повинна надати більше в час, коли Росія посилює атаки безпілотників на українські міста та інфраструктуру. Якщо Берлін відчуває деякий переляк з приводу надання цих систем, то він повинен розуміти: забезпечення України всією зброєю, необхідною для перемоги над російськими військами, відповідає інтересам безпеки кожної європейської держави.

– Європа має продовжити постачання Україні винищувачів F-16 для переваги в повітрі. У поєднанні з додатковими системами ППО, таких як Patriot та ракети IRIS-T, така допомога дозволить Україні ефективно тиснути на російські сили та здобути перевагу на полі бою.

Найбільшим недоліком Шольца є те, що він продовжує використовувати неоднозначну формулу: “Росія не повинна виграти, Україна не повинна програти”… Лише коли Росія зазнає поразки, переговори стануть можливими. Лише тоді західні політики зможуть переконатися, що загарбницька війна Путіна вийде Росії боком. Тріумф Кремля заклав би основу для подальшої війни на континенті, наблизивши заворушення до території НАТО.

Уповільнена допомога Європи не дала Києву змоги досягти значного прориву під час літнього наступу України. Політики в уряді Німеччини та адміністрації Байдена, зокрема, продовжують дивитися на поставку кожної системи озброєнь через призму того, як на це відповість Росія: страх перед ескалацією обмежує допомогу Україні.

Жоден уряд НАТО ніколи не поставив би свою армію в таке становище, щоб вести війну без достатньої кількості боєприпасів, високоточної зброї та підтримки з повітря.

Київ не лише бореться за повернення своєї території, а й захищає фундаментальне право на самовизначення держав, а також мирний порядок, який панував у Європі після ІІ світової. Це мета для всіх ліберальних демократій у світі, особливо в Європі, куди повернулася війна.

Щоб активувати потенціал ЄС та побудувати стійку коаліцію на підтримку України, Німеччина повинна відповідати своїй лідерській ролі в блоці. Вона має діяти як будівник мостів між східними європейцями, які добре усвідомлюють російську загрозу, і західними європейцями, які почуваються у відносній безпеці далеко від українських фронтів.

Європейці не можуть уникнути географії нашого континенту; нас не відділяє великий океан від війни. Таким чином, у нас немає іншого виходу, як забезпечити українську перемогу.

Європа може запобігти найжахливішому сценарію, лише якщо позбудеться ілюзій і щиро візьметься за захист України.

46

46

0

3

5

1

3

4Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *