Обхід санкцій ЄС. Європарламент проголосував за кримінальну відповідальність для порушників

Європейський парламент більшістю голосів підтримав тематичну доповідь на підтримку пропозицій Єврокомісії до Директиви ЄС із визначення кримінальної відповідальності та покарання за порушення обмежувальних заходів ЄС.

Європарламент криміналізував обхід санкцій ЄС

«За» згаданий документ проголосували 543 депутати, проти були 45, ще 27 утрималися.

Для того, щоб забезпечити ефективне застосування обмежувальних заходів ЄС, необхідно, щоб країни-члени мали ефективну, пропорційну та дієву систему покарань для фізичних та юридичних осіб, які порушують ці обмежувальні заходи ЄС… Обминання секторальних економічних та фінансових заходів також мають знайти свою відповідь.

Доповідь передбачає правове визначення випадків порушення режиму санкцій ЄС та їх обминання, включаючи дії фізичних або юридичних осіб, які, зокрема, здійснюють експорт через треті країни заборонених товарів або здійснюють трансакції, усвідомлюючи, що їх кінцевим споживачем може бути юрисдикція, яка підпадає під обмежувальні заходи ЄС.

Персони, що вдаються до таких порушень, будуть притягуватися до кримінальної відповідальності та накладатимуться фінансові стягнення, відповідно до законодавства ЄС та національного законодавства країн-членів.

Доходи, отримані за рахунок порушення обмежувальних санкцій ЄС або засоби, що були використані для порушення обмежувальних заходів, мають бути об'єктом для конфіскації. Там, де згадані активі конфіскуються у зв’язку із агресивною війною Росії проти України або пов’язаних з нею злочинів, без урахування відшкодування та компенсацій жертвам або громадам в ході кримінального провадження, конфісковані активи або мережевий прибуток, що походить від ліквідації таких активів, має бути призначений для зусиль із відбудови України, — йдеться у документі.

Поширити

За положеннями майбутньої Директиви, Європейська комісія має розробити інструкцію щодо інструментів такої конфіскації, щодо поводження з прибутками та власністю, що призначені для компенсацій, відшкодування та відновлення. Країни-члени мають керуватися такими інструкціями, особливо в контексті російської агресивної війни.

Штрафні санкції не поширюються на товари або на грошові перекази, що спрямовані для повсякденного особистого використання, зокрема, на продукти харчування, предмети першої необхідності та базові послуги персон або залежних від них членів родини. Під кримінальну відповідальність також не підпадають операції та трансакції, що пов’язані із наданням гуманітарної допомоги під егідою ООН або асоційованих з нею гуманітарних міжнародних організацій.

Директива, на думку депутатів, має включати мінімальні та пропорційні обсяги ув’язнення та фінансових стягнень в рамках кримінального переслідування за порушення санкцій ЄС або за їх обминання.

Зокрема, за порушення, що призвели до фінансових втрат в обсязі більше 50 тис євро, мінімальний термін ув’язнення передбачається на термін в 1 рік. За оборудки в обсязі більше 100 тис євро мінімальний термін ув’язнення зростає до 5 років. За ці злочини встановлюється також розмір штрафних стягнень. Зокрема, стягнення з фізичних або юридичних осіб за порушення санкцій ЄС із здійсненням фінансових трансакцій або інших заходів економічної допомоги з використанням ресурсів ЄС на суму, що перевищує 100 тис євро, встановлюється на рівні не менше 10 млн євро.

Країни-члени вживатимуть необхідних заходів для того, щоб порушення обмежувальних заходів ЄС будь-якою фізичною, юридичною персоною, установою або організацією, переслідувалися як кримінальний злочин, якщо такі дії здійснені свідомо та підпадають під ознаки, що визначені цим документом.

Під дії, на які поширюється кримінальна відповідальність, підпадають:

  • пряме або опосередковане надання будь-яких фондів або фінансових ресурсів для осіб або установ, які підпадають під санкції ЄС;

  • дозвіл для таких персон в’їзду на територію ЄС, включаючи його повітряний та морський простір, або транзит територією ЄС або його країн-членів.

  • будь-які трансакції або державні замовлення на користь країн або установ, які прямо або опосередковано знаходяться під контролем третіх країн або установ третіх країн, проти яких застосовуються обмежувальні заходи ЄС.

  • торгівля товарами, послугами або технологіями, їх імпорт, експорт, продаж, купівля, передання, транзит або транспортування, якщо такі дії були заборонені обмежувальними заходами ЄС.

Що увійшло до 13-го пакету санкцій ЄС проти РФ

У санкційні списки потрапили ще 106 фізичних і 88 юридичних осіб. Вони стосуються, зокрема, військового й оборонного секторів. Ці компанії та люди беруть участь у постачанні озброєння з КНДР до росії, депортації та переховування українських дітей.

Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, наразі поширюються на більш ніж 2 тис фізичних та юридичних осіб, — уточнюється в повідомленні.

Поширити

Рада ЄС додала 27 нових суб’єктів до переліку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також тих, що допомагають технологічному вдосконаленню російського сектора оборони та безпеки.

Деякі з цих компаній і організацій базуються в третіх країнах — Індії, Шрі-Ланці, Китаї, Сербії, Казахстані, Таїланді й Туреччині. Вони допомагали росії обходити санкції, виробляти й розробляти електронні компоненти для зброї.

ЄС ввів додаткові обмеження на експорт електричних трансформаторів, компонентів для розробки й виробництва безпілотників.

Також Рада ЄС додала Велику Британію до списку країн-партнерів, які вводять санкції щодо імпорту чавуну й сталі з Росії.

Источник: online.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *