”Настали турбулентні часи”: в НАТО збільшили спільний військовий бюджет на 12%

Північноатлантичний альянс збільшив свій спільний військовий бюджет на 2024 рік на 12%. Тепер він складає 2,03 млрд євро.

Відео дня

Таке рішення було ухвалене засіданні Північноатлантичної ради в середу, 13 грудня, йдеться на сайті блоку. Водночас цивільний бюджет НАТО на наступний рік становить 438,1 млн євро, що на 18,2% більше, ніж минулоріч.

У пресслужбі Альянсу зазначили, що бюджети спільного фінансування зміцнюють НАТО, сприяючи стримуванню, обороні і оперативній сумісності, а також підтримуючи консультації й ухвалення рішень на найвищому рівні.

“НАТО прагне забезпечувати безпеку в ефективний, прозорий і фінансово відповідальний спосіб”, – сказано у повідомленні.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане наголосив, що збільшення та розширення використання спільного фінансування блоку дозволить його членам більш ефективно долати спільні виклики безпеці.

“Спільне фінансування демонструє солідарність і колективну волю членів Альянсу. У турбулентні часи нам це потрібно як ніколи”, – зазначив Джоане.

Військовий бюджет НАТО покриває витрати штаб-квартири Командної структури Альянсу, місій та операцій в усьому світі. Водночас кошти з цивільний бюджету йдуть на персонал, операційні витрати та витрати на програми штаб-квартири.

Ще одним елементом спільного фінансування НАТО є Програма інвестицій в безпеку НАТО (NSIP). Цей проєкт охоплює великі будівельні роботи та інвестиції в системи командування та управління. Граничний обсяг NSIP на 2024 рік становить 1,3 млрд євро, що на 30% більше, ніж у 2023 році.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент США Джо Байден заявив, що бачить Україну членом НАТО у майбутньому. Спочатку країні потрібно виграти війну, розв’язану Російською Федерацією, зазначив він.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

0

1

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *