“Намагаються прощупати реакцію”: Ягун пояснив, що стоїть за провокаціями Росії у Балтійському морі. Відео

Будь-які зазіхання РФ на шведський острів Готланд не мають під собою ніякого історичного підгрунтя. Усі провокації країни-агресора у Балтійському морі – як зрештою і в інших частинах світу – є лише політикою Кремля, який “намагається прощупати реакцію” світу.

Це у подкасті OBOZ.Talk пояснив військовий експерт, колишній заступник голови СБУ, генерал-майор Віктор Ягун. Він зазначив, що позиція “там, де був руський, там кордони не закінчуються” і була створена в РФ саме для провокацій.

“Треба дивитися, де знаходиться Росія, а де острів Готланд. Історично Росія там перебувала аж два тижні, ще в 1700 роках, під час війн з Швецією вони там десант висадили. Оце і все, що вона може пред’явити по цьому острову”, – підкреслив експерт.

Готланд – це найбільший острів у Балтійському морі. Він належить Швеції і має вкрай вигідне розташування: з острова можна контролювати весь повітряний простір над Балтикою і морський трафік.

Нещодавно в РФ оприлюднили проєкт наказу російського міністерства оборони, згідно з яким Росія має намір оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії Фінської затоки. Хоча згодом документ був видалений, він наробив багато галасу.

Теоретично, хоча Готланд і знаходиться дуже далеко від кордонів РФ, може послужитися РФ, щоб “вклинутися в оборону НАТО” і унеможливити спокійне судоходство у Балтійському морі. Практично окупація острова силами РФ неможлива і “витоки” зазначених документів робляться “просто щоб дестабілізувати ситуацію”, вважає Ягун.

“Оці заяви, які з’являються і потім зникають на їхніх електронних сайтах. Вони вже піднімали питання про те, як рахується економічна зона Арктики. І з цим питанням “трошки переборщили” – в них економічна зона закінчилась десь на території Канади. Тобто Росія з цими діями намагається прощупати, яка буде реакція в той чи іншій країні і взагалом в країнах НАТО, які її оточують. І таким чином намагається зрозуміти, яка буде реакція, якщо, наприклад, вони чисто випадково десь там заблукають і зайдуть на територію Литви або Латвії, або в Естонію десь там війдуть, візьмуть якесь село і скажуть, що воно “ісконно руськое”, – навів приклад експерт.

Як повідомляв OBOZ.UA, російський диктатор з приводу можливого надання Україні права бити по території РФ західною зброєю натякнув на можливість ядерного удару. Причому таким ударом РФ погрожує “малим країнам НАТО”, зокрема, країнам Балтії та Східної Європи.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

15

4

3

15

2

0

129Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *