“На підтримку України це не вплине”: в ЄС виправдались через участь окремих дипломатів в інавгурації Путіна

Деякі держави Європейського Союзу відправили на “інавгурацію” Володимира Путіна в Москву своїх диппредставників, виходячи із суверенного підходу до зовнішньої політики. Однак це “не суперечить і не ставить під сумнів” спільну позицію ЄС щодо підтримки України.

Про це заявив речник Євросоюзу Пітер Стано, виступаючи 8 травня на брифінгові в Брюсселі (Бельгія). За даними ЗМІ, на організований Кремлем захід 7 травня їздили шість дипломатів із ЄС (із Франції, Угорщини, Словаччини, Греції, Мальти, Кіпру). Стано відмовився уточнювати цей список, виправдавшись, що такі рішення мають коментувати представники конкретних держав.

Участь в “інаугурації” не ставить під сумнів узгоджену політику ЄС щодо підтримки України. Ця подія в Москві була скоріше протокольним заходом, включно з запрошенням послів із країн по усьому світу. Більшість країн-членів ЄС вирішила не брати участь із причин, які перерахував високий представник ЄС [Жозеп Боррель]: Путін був засуджений Міжнародним кримінальним судом, порушує міжнародне право та Хартію ООН, створює дуже репресивну систему в самій Росії. Ми всі – 27 країн ЄС – оголосили дуже чітко, що ми думаємо про ці так звані президентські вибори”, – заявив європейський чиновник.

Він послався на слова Борреля про те, що зовнішньополітичні рішення належать до компетенції держав-членів і є їхнім суверенним правом.

Однак, наголосив Стано, щодо російських “виборів” 2024 року позиція ЄС є дуже чіткою.

“Також чіткою є наша безумовна підтримка України – фінансова, економічна, дипломатична, військова, – на якій раз за разом наголошується у висновках Європейської ради. Тож участь кількох дипломатів у протокольному заході, на зразок того, що відбувався вчора у Москві, не суперечить і не ставить під сумнів погоджену позицію ЄС, усіх 27 країн-членів, у підтримці України в її боротьбі проти злочинної агресії, яку розпочав Путін”, – сказав речник Євросоюзу.

Як писав OBOZ.UA:

– 7 травня в Москві провели так звану інавгурацію Володимира Путіна. Журналісти видання Рolitico влучно назвали цю подію “днем бабака”, адже “новий президент” Росії склав присягу вже вп’яте.

– У своїй промові перед росіянами воєнний злочинець вкотре заговорив про “СВО” та “історичні землі” РФ, які “повернулися на батьківщину”.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

34

0

34

4

0

0

618Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *