Мав на увазі не капітуляцію Києва: у Ватикані пояснили заклик Папи Римського підняти “білий прапор”

У Ватикані пояснили слова Папи Римського Франциска щодо “мужності підняти білий прапор”. Він, стверджують там, мав на увазі не капітуляцію України, а необхідність розпочати переговори.

Образ “білого прапора” ж використав у своєму запитанні журналіст, що проводив інтерв’ю, і Понтифік у своїй відповіді вклав у нього інший зміст. Про це йдеться у заяві керівника пресслужби Ватикану Маттео Бруні.

На тлі скандалу, що зчинився після розтиражованої заяви Папи Римського в інтерв’ю швейцарському телеканалу щодо “мужності білого прапора”, у пресслужбі Ватикану виступили з роз’ясненням сказаного Понтифіком. Бруні заявив, що образ “білого прапора” вжив у своєму питанні інтерв’юер, а Папа Римський вдався до нього, вкладаючи геть інший сенс.

“Папа вжив термін “білий прапор”, запропонований інтерв’юером, на позначення припинення бойових дій, перемир’я, досягнуте мужністю переговорів.  В іншому місці інтерв’ю, говорячи про іншу конфліктну ситуацію, але маючи на увазі будь-яку військову ситуацію, Папа чітко заявив: “Переговори ніколи не є капітуляцією”, – наголосив Бруні.

Журналіст  Radio Télévision Suisse (RTS) Лоренцо Буччелі своє запитання, стверджують у Ватикані, сформулював так: “В Україні є ті, хто закликає до мужності здатися, показати білий прапор. Але інші кажуть, що це легітимізує найсильніших. Що ви думаєте?”.

“Це інтерпретація. Але я вважаю, що сильнішим є той, хто бачить ситуацію, хто думає про людей, хто має відвагу білого прапора, щоб вести переговори. І сьогодні можна вести переговори за допомогою міжнародних сил. Слово “переговори” – це сміливе слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи не йдуть добре, ви повинні мати мужність вести переговори. Вам соромно, але скількома смертями це закінчиться? Ведіть переговори вчасно, шукайте якусь країну для посередництва. Сьогодні, наприклад, у війні в Україні, є багато тих, хто хоче бути посередником. Туреччина, вона запропонувала себе для цього. І інші. Не соромтеся вести переговори, поки не стало гірше”, – відповів співрозмовнику Папа Римський.

У Ватикані запевнили, що цими словами Франциск мав намір закликати до припинення вогню та початку переговорів.

При цьому, наголосив Бруні, Папа Римський просто повторив те, про що неодноразово говорив упродовж двох років повномасштабної агресії РФ проти України: вкотре підкреслив важливість діалогу проти “божевілля” війни та першочергової турботи про долю мирного населення.

Бруні також додав, що Папа Римський завжди описує Україну як “мученицьку” і що він постійно підтверджує свою “глибоку прихильність” до українського народу і закликає усі сторони “створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого та тривалого миру”.

“Надія Папи є і залишається тією, про яку він завжди говорив у ці роки, і нещодавно повторив з нагоди другої річниці конфлікту: “Я поновлюю свою глибоку прихильність до замучених українців  і молюся за всіх, особливо за багатьох невинних жертв, я благаю, щоб знайшлося трохи людяності, яка б дозволила створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого та тривалого миру”, – зазначив очільник пресслужби Ватикану.

Нагадаємо, напередодні, 9 березня, спалахнув скандал через записане ще у лютому інтерв’ю Папи Римського, у якому той закликав до переговорів у війні Росії проти України. За словами Понтифіка одна зі сторін повинна виявити “мужність підняти білий прапор”.

Цю заяву, зважаючи на використання образу “білого прапора”, який піднімають, коли вирішують здатися, багато хто розтлумачив, як заклик Папи Римського до України капітулювати.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

15

9

15

5

4

4

728Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *