Кривава баня у Дагестані. Кремль проґавив нову війну на Кавказі?

Акурат до річниці невдалого походу Пригожина на Москву в Дагестані сталися вельми показові події: одразу у двох найбільших містах кавказького регіону – Махачкалі та Дербенті – нападники обстріляли церкву та синагогу, а також влаштували повномасштабні бої з силовиками. Пізніше стало відомо про атаки на блокпости в інших населених пунктах Дагестану. Про те, до чого можуть призвести ці події і чому “вічна” мантра Кремля про український слід не витримує жодної критики, читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Відео дня

Мабуть, варто почати з “українського сліду”. Буквально одразу після появи інформації про стрілянину депутат Держдуми від Дагестану Гаджієв досить оперативно відреагував, заявивши, що за терактом у республіці стоять спецслужби України та… країн НАТО.

Зрозуміло, що “за порєбріком” ключовий тренд – усе погане спихати на клятих “укрів”. Але дуже швидко стало відомо про те, що нападники – місцеві. Ба більше, мають безпосередній стосунок до місцевої влади. Так, виявилося, що у боях з російськими силовиками брали участь сини голови Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова. Ось тобі і повзучий розвал системи держуправління РФ…

Утім, як і у випадку з весняним терактом у ТЦ “Крокус” в підмосковському Довгопрудному, кремлівська та навколокремлівська “еліта” зараз намагається хоч якось кинути тінь на Україну. І поки не схоже, що в Кремлі відступляться від вигідної Путіну версії. Хоча цього разу розмови про осередки ваххабітів усе-таки де-не-де у російському інформполі ведуться, а кремлівське агентство ТАРС з посиланням на російських правоохоронців повідомило, що нападники є прихильниками міжнародної терористичної організації. Тож поки що “візитки Яроша” не знайшлося…

Варто нагадати, що Дагестан “тліє” давно. Серйозний резонанс у світі викликали антисемітські акції в аеропорті Махачкали в жовтні 2023 року. Кілька сотень людей штурмували літак, вимагаючи не допустити на територію Дагестану євреїв та громадян Ізраїлю.

Тоді ситуацію врешті вдалося заспокоїти. Утім нинішнє загострення пристрастей явно виходить на новий рівень, а кількість загиблих силовиків, а також поява у містах Дагестану важкої техніки свідчить про серйозний рівень протистояння. Це не 2-3 бойовики, а повноцінний підрозділ.

Ключове питання: чи може Кавказ стати стартовою точкою в падінні Росії? Цілком. Тут показово, що якщо рівно рік тому під час бунту Пригожина ситуація розхитувалася “елітами” у метрополії, то зараз ми бачимо появу серйозної пожежі на периферії.

Третя для нинішньої Росії кавказька війна у перспективі цілком можлива. І куди правди діти – була б дуже потрібна Україні для ослаблення РФ. Коли над Кавказом пролетить “чорний лебідь”, наразі сказати складно. Проте вже зараз можна констатувати, що конфліктів на етнічно-релігійному ґрунті в Росії (і далеко не лише на Кавказі) стає дедалі більше. І Кремль нічого з цим не може вдіяти…

66

66

0

18

9

1

112Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *