Ꙭ Читать Кристина Бондаренко: Моя дитина повернулася із садочка в сльозах | ✰ Новости Украины
Главная » Кристина Бондаренко: Моя дитина повернулася із садочка в сльозах

Кристина Бондаренко: Моя дитина повернулася із садочка в сльозах

Почну з кінця. Декілька тижнів тому моя дитина повернулася із садочка в сльозах. На уроках підготовки до школи ій відмовили у навчанні. Ще пару місяців тому – вона плакала, бо її не нагодували вечерею.

Мій садочок державний. Ну, як державний. Насправді не зовсім. За перебування дитини я плачу окрему немалу суму так званій приватній фірмі "Матусина школа", яка орендує пару технічних приміщень в садочку і надає додаткові послуги. Ця фірма, як рослина Омела, яка росте на деревах і ззовні виглядає красивою кулькою, але насправді є звичайним паразитом. Жодних відмінностей від звичайного садочку немає. Ті самі заняття, ті самі 25 дітей в групі плюс додаткові проблеми, як от закриття садочка на літо (але зі збереженням оплати) та постійні ротовірусні інфекції.

Більше того, оплата за харчування нараховується двічі. Спочатку за схемою державного садочку, далі за схемою "Матусиної школи". Фірма за надані послуги не надає жодних звітів. Ба більше – навіть те, що вони декларують, не виконується. Немає додаткових вихователів, немає басейну, немає навіть гарячої води і бойлера. Майданчик, де граються діти – каміння в перемішку з піском і резиною. За ці роки – жодної новоі іграшки. Дрібниця: очищена вода, яку має садочок закуповувати для дітей, купується раз на два тижні в розмірі чотирьох пляшок і кави – для персоналу. Харчування звичайне – йогуртів, фруктів, всяких смаколиків там немає. Натомість цукерки барбариски та булки. Заняття, які мають бути ледве не удвічі кращі і частіші, – теж фікція.

Далі ще цікавіше — рік тому була порушена кримінальна справа через шахрайство бухгалтера садочку, яка виставляла батькам власний рахунок замість рахунку "Матусиної школи". Наприклад, моя дитина, як виявилося, взагалі не проходила по документам офіційно. Відповідно, гроші просто осідали в чиїхось кишенях чорним налом. Мій колишній чоловік, до слова, давав слідчому свідчення по цій справі. Але поки – жодних зрушень.

Тепер спочатку. Я не можу відмовитися від послуг приватної фірми, бо тоді моя дитина стане "ізгоєм", яку будуть виганяти із занять, не догодовувати і всіляко натякати, що тут їй не місце. Директор садочка в тісних звязках із місцевим районним відділком освіти. Щойно намагаються батьки підняти питання корупційних додаткових потоків у державному садочку, як вихователі починають спілкування з дитиною через губу, а потім взагалі погрожують звільнитися. На що методист заявляє, мовляв, інших вихователів та нянечок на ринку немає, ваші діти залишаться не доглянутими, а групи скоротять. В цей садочок мене перевели з іншого державного, він в хвилині від мого будинку і мені це економить щонайменше півгодини часу. Інших поруч немає. Моя відповідь на випередження, чому не забираю дитину. І ще: я не проти приватних садочків, але хочу розуміти, за що я доплачую і чому.

Словом, все могло би тривати вічно, бо ця піраміда явно під патронатом середніх ланок місцевої влади. Але у мене питання до міністра освіти Лілії Гриневич, до мера Віталія Кличка, Олени Фіданян. Вам взагалі ця ситуація норм? Нє?! Чи, може, я помиляюся?

Садочок на Оболоні, №30 (Героїв сталінграда, 4б)

Источник: obozrevatel.com

Читайте также: Сводки событий от ополчения.
Новости Украины.

No votes yet.
Please wait...
Читайте также: Последние новости Украины.

О INFBusiness

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*