Країни Балтії домовились про синхронне відключення від російської енергосистеми: коли це відбудеться

Компанії Elering, AST та Litgrid – оператори мереж Естонії, Латвії та Литви – підписали угоду про спільне відключення від енергосистеми країни-агресора Росії. Договір передбачає підключення до мережі Європи до лютого 2025 року.

Відео дня

Про це у середу, 2 серпня, повідомила пресслужба литовського міністерства енергетики. Найближчими днями керівники урядів трьох держав мають схвалити цю угоду.

Також, як зазначається, документ передбачає, що країни Балтії влітку 2024 року спільно вийдуть з контракту BRELL. Він був укладений з російськими та білоруськими операторами.

“Необхідні роботи, такі як встановлення перших синхронних конденсаторів, систем управління та реконструкція третьої лінії між Естонією та Латвією, будуть завершені до узгодженого терміну. Інші проєкти, які реалізують балтійські оператори газотранспортної системи, пов’язані з синхронізацією, будуть реалізовані до кінця 2025 року або пізніше” , – йдеться у повідомленні відомства.

Також там зазначили, що було проведено дослідження, яке показує, що на початку 2025 року системи електропередачі Литви, Латвії та Естонії будуть готові безпечно відключитись від контрольованої Росією системи та синхронізуватися з континентальною Європою. Раніше, ніж у термін, зробити це не вдасться.

Як повідомляв OBOZREVATEL, країна-терорист Росія завдала збитків енергетичній системі України приблизно на $11 млрд. Загалом РФ 271 раз вучила по енергетичних об’єктах.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!

3

3

0

0

1

0

0

6Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *