Фото: pexels.com
Після повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну кілька китайських компаній відправили російським підприємствам тисячу штурмових гвинтівок та інше обладнання, зокрема деталі безпілотників і бронежилети.
Джерело: Politico
Які китайські компанії співпрацювали з РФ
Згідно з митними й торговельними даними, протягом червня-грудня 2022 року відбулось постачання товарів із Китаю до Росії.
У червні 2022 року один з найбільших державних оборонних підрядників Китаю China North Industries Group Corporation Limited відправив гвинтівки CQ-A російській компанії “Техкрим”, яка співпрацює з російською державою та армією.
Зазначимо, CQ-A, створені за зразком M16, але позначені як “цивільні мисливські гвинтівки”. Їх використовує воєнізована поліція в Китаї та збройні сили від Філіппін до Південного Судану і Парагваю.
Компанія Da-Jiang Innovations Science & Technology Co., також відома як DJI, у листопаді та грудні 2022 року відправила деталі для дронів – акумулятори та камери – через Об’єднані Арабські Емірати невеликому російському дистриб’ютору, — йдеться в повідомленні.
DJI перебуває під санкціями США з 2021 року за надання китайській державі дронів для спостереження за уйгурською меншиною в Сіньцзяні.
У грудні 2022 року Росії вдалося ввезти понад 800 тонн бронежилетів на суму близько 10 мільйонів доларів.
Ці бронежилети були виготовлені турецькою компанією Ariteks, і більшість з них були імпортовані безпосередньо з Туреччини, хоча деякі прибули до Росії через Об’єднані Арабські Емірати.
Росія також імпортувала бронежилети від китайської компанії Xinxing Guangzhou Import & Export Co.
Російській Федерації потрібна допомога
Відомо, що Росія впродовж багатьох місяців покладалась на інші країни.
У тому числі на Китай щодо навігаційного обладнання, супутникових знімків, компонентів транспортних засобів та іншої сировини.
Пекін продає Москві велику кількість зброї спеціально для підтримки її військових зусиль, — йдеться в повідомлені.
Однак Китай постачає російським компаніям обладнання “подвійного призначення”, про яке раніше не повідомлялося – тобто комерційні товари, які також можуть бути використані на полі бою в Україні.
Читайте також:
- Китай розізлився через вимогу США не надавати зброю РФ
- Сі Цзіньпін публічно звинуватив США у “придушенні Китаю”
- Сі Цзіньпін збирається у Росію на переговори з Путіним — Reuters
Источник: online.ua