Китай суттєво збільшив постачання високоточних верстатів для військової промисловості Росії – FT

Китай почав постачати до Росії в 10 разів більше верстатів із числовим програмним управлінням, які використовуються у військовій промисловості, ніж до повномасштабного вторгнення росіян в Україну. У лютому 2022-го китайські виробники продали в РФ інструментів із ЧПУ на 6,5 млн доларів, а в липні 2023 року – уже на 68 млн доларів.

Відео дня

Відповідні дані митних звітів має Financial Times. Видання наголосило, що зазначене обладнання – “життєво важливе” для російського ВПК.

Верстати з ЧПУ дозволяють надзвичайно точно фрезерувати метал. Американський аналітик Аллен Маггард пояснив, що з їхньою допомогою можна досить швидко виробляти складні компоненти з металу й інших твердих матеріалів “із постійним ступенем точності”, що є особливо цінним для оборонного виробництва. Захід своїми санкціями намагався обмежити доступ держави-агресора до вказаного обладнання.

За інформацією FT, до великої війни пристрої з ЧПУ китайського походження складали 12% російського імпорту за вартістю. У липні (останні цифри, отримані журналістами) – уже 57%.

Ймовірно, Москва також продовжувала імпортувати значні обсяги верстатів із ЧПУ, вироблених у Тайвані й Південній Кореї.

Експерти зазначили: Росії, ймовірно, важко ввозити це обладнання контрабандою із Заходу, оскільки воно є великогабаритним.

Майкл Раска, доцент Сінгапурської школи міжнародних досліджень імені С. Раджаратнама, сказав, що експорт обладнання з ЧПУ є прикладом того, як КНР і РФ поглиблюють військово-промислове партнерство.

Китай і Росія поділяють одні й ті самі політичні інтереси, які полягають у тому, щоб кинути виклик і протистояти США. Справа в тому, що Росія відрізана від імпорту європейської техніки, у неї немає іншого вибору, окрім як покладатися на Китай”, – вважає Раска.

Як раніше писав OBOZ.UA:

– У грудні 2023 року КНР відвідав прем’єр-міністр держави-агресора Росії Михайло Мішустін. Там він зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

– Було оголошено, що Китайська Народна Республіка та Російська Федерація планують розширювати торговельні й інші зв’язки між країнами. Підтримку та розвиток китайсько-російських відносин у Пекіні назвали “стратегічним вибором, зробленим обома сторонами і заснованим на фундаментальних інтересах двох народів”.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

85

9

85

10

3

9

44

151Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *