Керівник розвідки ЦАХАЛ чотири рази попереджав про ймовірний наступ ХАМАС у жовтні 2023-го – ЗМІ

Керівник одного з підрозділів розвідки ЦАХАЛ чотири рази попереджав про те, що терористи ХАМАС можуть готуватися до нападу на Ізраїль. Він письмово та усно звертався до всіх високопоставлених представників військового та політичного керівництва держави з застереженням, що впевненість у тому, що бойовики не підуть на конфронтацію, є хибним.

Відео дня

Зокрема, такі попередження представник розвідки робив наприкінці вересня. Про це повідомляє The Times of Israel.

Видання зазначає,  що незадовго до атаки 7 жовтня про те, що терористи ХАМАС незабаром можуть здійснити напад на Ізраїль, попереджав керівник розвідувального підрозділу, що спеціалізується на перевірці оцінок та концепції ЦАХАЛ. Його називають підрозділом “адвокатів диявола”.

Офіцер за три тижні, а саме 21 і 26 вересня, двічі письмово звертався до всіх керівних кадрів в армії та в уряді, застерігаючи, що переконання, що бойовики з сектору Гази нібито не зацікавлені у посиленні конфронтації, є хибним.

“За кілька тижнів до початку війни я намагався оскаржити нашу фундаментальну базову оцінку, згідно з якою ХАМАС був зацікавлений у збереженні тиші в Секторі Газа”, — процитували лист неназваного офіцера від 3 грудня автори публікації.

Розвідник додав, що  його письмові попередження “були широко розповсюджені серед усіх осіб, які приймають рішення у військовому та політичному ешелоні”.

Двічі звернути увагу свого начальства на загрозу неминучного нападу згаданий представник розвідувального підрозділу ЦАХАЛ намагався також усно: 26 вересня у промові на щорічній сесії зі стратегічної оцінки розвідувального відділу, а також наступного дня, під час щотижневих дебатів перед головою військової розвідки.

Ключовим фактором, який наштовхнув офіцера на думку, що напад неминучий, було те, що Ізраїль поступово налагоджував відносини з Саудівською Аравією. А це, разом з низкою інших процесів, загрожувало владі бойовиків ХАМАС у секторі Гази.

“Моя головна заява полягала в тому, що ХАМАС незабаром розпочне конфронтацію з Ізраїлем, тому що це виявило глибокі процеси, які фундаментально змінюють стратегічну ситуацію, особливо прогрес у нормалізації відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією, а також ознаки життєздатності та відновлення Палестинської влади”, – пояснив він.

Прогнози офіцера, як показали подальші події, повністю справдилися. 

“Підрозділ адвокатів диявола є одним із механізмів в ЦАХАЛ, призначених для забезпечення невпинної переоцінки та оскарження військових концепцій, усі з яких зазнали невдачі напередодні 7 жовтня, коли армія неправильно прочитала або проігнорувала численні джерела інформації, у тому числі від солдатів спостереження за кордоном, що вказували на те, що ХАМАС збирається атакувати”, – резюмували в The Times of Israel.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що очільник ЦАХАЛ Халеві сформував команду з відставних військових:  вони розслідуватимуть причини різанини 7 жовтня, аби дати військовим оперативні відповіді на питання, як це стало можливим.

За словами очільники ЦАХАЛ, група проведе “професійне розслідування за допомогою зовнішнього спостереження, щоб вивчити поведінку армії під час війни, щоб покращити її ефективність у майбутньому”. Вона не буде розслідувати жодний аспект відповіді Ізраїлю на національно-політичному рівні, наголосив Герці Халеві. 

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

4

4

0

0

2

0

0

60Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *