
У Польщі заарештували українця за підозрою у причетності до вибухів на газопроводі «Північний потік» під дном Балтійського моря.
Його ім'я було названо лише Володимиром З., його було затримано після того, як німецький суд видав європейський ордер на арешт.
Вважається, що Володимир є інструктором з дайвінгу, і його звинувачують у тому, що він у 2022 році здійснив плавання до Балтійського моря, а потім встановив вибухівку на підводному трубопроводі.
Газопровід «Північний потік» пролягає з Росії до Німеччини для постачання природного газу до Західної Європи, але його робота припинена після пошкодження внаслідок вибухів.
Потужні підводні вибухи були зареєстровані в районах трьох загадкових витоків з “Північного потоку 1” та “Північного потоку 2”, поблизу Данії.
Україна та Росія звинувачують одна одну у нападі, тоді як інші уряди назвали вибухи саботажем.
Тимотеуш Папроцький, адвокат затриманого, заявив RMF FM: «Загалом, враховуючи повномасштабну війну в Україні та той факт, що «Північний потік» належить російській компанії «Газпром», яка фінансує цю діяльність, захист наразі не бачить жодної можливості висунути звинувачення будь-кому, хто брав участь у цій діяльності».
Він також сказав, що захист чинитиме опір екстрадиції Німеччини з Польщі, і що невідомо, чи був Володимир причетний до диверсії.
Компанія Nord Stream AG заявила на той час, що три з чотирьох морських ниток газопровідної системи зазнали «безпрецедентних» пошкоджень за один день.
«Північний потік 1» повідомив про значне падіння тиску, спричинене витоком газу на обох нитках газопроводу. «Північний потік 2» заявив, що різке падіння тиску сталося на нитці А.
Ще одного підозрюваного у заподіянні шкоди італійська поліція заарештувала у серпні. Українець, ідентифікований як Сергій К, вважався ключовим координатором диверсії.

Володимир Путін засудив атаки на газопроводи «Північний потік» як «безпрецедентний саботаж» та «акт міжнародного тероризму».
Більше трендів
Мати трьох дітей померла у ванні, тримаючи свій iPhone під час заряджання
Світ 3 години тому
- Лише один трагічний слід залишився після 4-річного хлопчика, який зник безвісти в австралійській глибинці шість днів тому.
- Масштабні пошуки десяти данських солдатів, які зникли поблизу російського кордону
- 23-річному британському туристу загрожує смертна кара за «контрабанду 9 кг метамфетаміну з Таїланду»
Однак, попри звинувачення американців у здійсненні нападів, російське державне телебачення невдовзі перейшло до звинувачень у інциденті на британців та погрожувало ядерною відповіддю.
Не наводячи жодних доказів, ведуча 1TV Ольга Скабеєва заявила: «Наступного ранку після вибуху до Білого дому надійшло повідомлення про те, що британські навчання з підводного плавання тривають вже третій день прямо біля «Північного потоку».
Ведуча визнала, що в неї «немає доказів» на підтвердження своїх звинувачень, але сказала, що причетність Великої Британії «дуже ймовірна».
Sourse: metro.co.uk