“Якщо ми хочемо миру, ми повинні готуватися до війни”: Мішель закликав ЄС перейти в режим військової економіки

Президент Європейської ради Шарль Мішель зазначив, що зараз, через два роки після початку повномасштабної війни в Україні, вже зрозуміло, що країна-агресор Росія на цьому не зупиниться. Так само Кремль 10 років тому не зупинився після захоплення українського Криму і продовжує свою дестабілізуючу тактику у Молдові, Грузії, на Південному Кавказі, Західних Балканах і навіть в Африці. 

Саме тому країни Європи мають бути готовими до оборони та переходити до режиму “воєнної економіки”. Про це Мішель написав у своїй статті на сайті Euractiv, яка має назву “Якщо ми хочемо миру, ми повинні готуватися до війни”. 

“Настав час взяти відповідальність за нашу безпеку. Ми більше не можемо розраховувати на інших або залежати від виборчих циклів у США чи деінде”, – наголосив він. 

Мішель зазначив, що країни ЄС повинні зміцнити свою “військову здатність” як для України, так і для Європи, щоб мати змогу захищати демократичний світ. Сильніший ЄС також сприятиме зміцненню альянсу НАТО та посилить колективну оборону. 

“Хоча ми можемо пишатися тим, як далеко ми зайшли, ми ще багато чого можемо і повинні зробити”, – додав політик. 

За словами президента Євроради, із лютого 2022-го в ЄС активізувалося військове виробництво. Оборонна промисловість Європи відтоді наростила свої виробничі потужності на 50%. Він пообіцяв, що Європа подвоїть виробництво боєприпасів до понад 2 мільйонів снарядів на рік до кінця наступного року.

“Цього року Росія витратить на оборону 6% ВВП, тоді як ЄС все ще витрачає в середньому менше за мету НАТО у 2% ВВП. Протягом десятиліть Європа не інвестувала достатньо в нашу безпеку та оборону. Сьогодні ми стикаємося з найбільшим викликом безпеці з часів Другої світової війни, тому ми повинні розвинути нашу оборонну готовність. Це вимагатиме радикальних і незворотних змін у нашому мисленні про стратегічну безпеку”, – пише Мішель. 

Він додав, що поки Європа зміцнює свою обороноздатність, вона повинна забезпечити, щоб Україна отримувала те, що їй потрібно на полі бою. Українським військовим терміново потрібні боєприпаси, ракети та системи протиповітряної оборони, щоб контролювати небо.

Мішель закликав використати європейський бюджет та надприбутки від заморожених активів Росії для закупівлі зброї для України.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Шарль Мішель заявив, що керівництву Євросоюзу потрібно повернутись до ідеї Європейської оборонної спільноти. Країни повинні мати спільні сили для захисту європейського суверенітету.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

8

4

0

8

0

5

07Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *